اینکه بعضی می‌گویند “عراق، سوریه و لبنان به ما چه ارتباطی دارد” ناشی از جهل و اقدامی ضدامنیتی است/ حرکت مدافعان حرم، تمدن‌ساز است/ یادداشت ولایتمدرانه شهید حججی

///////////////آیت الله عباس کعبی نماینده مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی به دست عناصر سفاک داعشی، اظهار کرد: شهدای مدافع حرم در استمرار 8 سال دفاع مقدس،حرکت حسینی انجام می‌دهند و حق حیات بر گردن امت اسلامی و ملت ایران دارند؛ چرا که جرثومه فساد و غده سرطانی داعش فراتر از مرزهای جغرافیایی و فراتر از ملت‌ها و موقعیت‌ها ، درواقع تهدیدی جهانی برای بشریت است.

وی ادامه داد: شهید بزرگوار محسن حججی که به دست شمرهای زمان ، حسین گونه شهید شد در یادداشتی با عنوان “برای ولایت” اعلام کرده بوده که «شک نکنید راه ولایت راه علی (ع) است و رهبر ما سید علی است» و در همان یادداشت تصریح کرده بود که «شهادت من این گفتارم را تأیید خواهد کرد».

آیت الله کعبی افزود: بنابراین کاملا واضح است که شهدای مدافع حرم از جمله شهید حججی بر پایه ایمان به ولایت فقیه و حرکت تعالی بخش عاشورایی برای ایران اسلامی امنیت ساز شدند و ملت ایران همواره باید قدردان شهدای مدافع حرم باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تصریح کرد: کسانی که بعضا در رسانه‌ها سخنانی بلاوجه مبنی بر اینکه “عراق و لبنان و سوریه به ما چه ارتباطی دارد” را مطرح می‌کنند، در واقع با جهل و سطحی نگری خود حرکتی ضد ایرانی و ضد اسلامی و ضد امنیت ملی را از خود بروز می‌دهند.

وی با اشاره به جنایت‌های ددمنشانه عناصر تروریستی تکفیری داعش و فضای فکری حاکم بر این جنایتکاران تصریح کرد: داعشی‌ها جهل و کینه و تحریک شیطان و سطحی نگری را با هم جمع کرده‌اند و از این رو کینه عمیقی نسبت به شیعه و ایران اسلامی دارند و آنها را باید خوارج زمان و بنی امیه زمان دانست که اگر شهدای مدافع حرم و ایثار آنها نبود امروز ما باید با عناصر جنایتکار داعشی در درون خاک ایران می‌جنگیدیم و به جای هر ازگاهی یک شهید روزانه صدها شهید را در داخل ایران تشییع می‌کردیم.

آیت الله کعبی با بیان اینکه اقدام مدافعان حرم یک حرکت تمدن ساز است، گفت: ایثار و جانبازی و فداکاری و شهادت مدافعان حرم در زمره بالاترین ارزشها است و اقدام آنها بر پایه دین واخلاق وفقه می‌باشد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه داعشی‌ها پیشاهنگان حرکت سفیانی هستند، گفت: نابودی داعش و ریشه کن کردن این گروه تروریستی – تکفیری در واقع غلبه بر ارتش سفیانی است و جهاد مدافعان حرم بسترسازی برای ظهور مهدی موعود (عج) است و چنانچه مدافعان حرم نبودند بنی امیه وسفیانی‌های زمان بر کل منطقه آسیای غربی مسلط میشدند و ما باید در داخل مرزهایمان با این عناصر سفاک و جنایتکار می‌جنگیدیم.

وی در پایان با اشاره به استراتژی هوشمندانه و اقتدار آفرین جمهوری اسلامی در دفاع از حرم خاطر نشان کرد: استراتژی جمهوری اسلامی دردفاع از حرم، قدرت بازدارنده کشور در حفظ و ارتقاء امنیت فراگیر می‌باشد؛ لذا این مدافعان جرم هستند که نقش آفرینان ایجاد امنیت فراگیر برای ایران اسلامی هستند و ما باید ضمن قدردانی مستمر از آنها، از ایمان و فداکاری و  ولایتمداری و بصیرت بالای این عزیزان درس بگیریم.

نظرات بسته شده است.