زمین میراث صالحان است

گروه فرهنگ و هنر: تو کجا را می‌نگری؟ چه می‌بینی که زندگی را به این راحتی می‌گذاری برای حولی و شمر زمانه و می‌روی به‌جایی که پرده‌ها پیش از مرگت مقابل دیدگانت فرومی‌ریزد. این تصویر تصویری است تا ابد زنده‌یاد عاشورای حسین. آن‌ها که این روزها، در قرن پانزدهم هجرت می‌پرسند حسین چه دید که سر و فرزند و برادر در راهش داد حالا با نگاه به این تصویر آرام می‌گیرند. آنچه حسین در شصت و یکمین سال هجرت دید، امروز بر دیدگان محسن آشکارشده است.

زمین میراث صالحان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  بولتن نیوز،  زمان لحظه‌ای است و قرن معنا ندارد، وقتی عاشورا مدام تکرار می‌گیرد. این بار اما سخن از آرامش محسن نیست که آرامش او چرایی دارد. سخن از ترسی است که در چشمان شمر زمان است. انگار اوست که پیکر بی‌سرش را می‌بیند. اوست که می‌داند مرده است و راهی جهنم سوزانی است که خداوند وعده‌اش را به همه داد اما برخی نمی‌خواهند بشنوند وعده نصرت پروردگار برای پرهیزکارانش را. زمین خسته است از این‌همه خشم و ظلم و ددمنشی. خسته از این بیراهه که برخی به نام دین می‌روند و می‌دانند پای لنگشان هیچ‌گاه به مقصود نمی‌رسد. محسن، حالا با لبانی که انگار تشنگی را فریاد می‌زند، باصلابت، شهادت را طلب می‌کند و دردی که امروز از دیدن این تصویر به جان هر ایرانی، هر شیعه و هر انسانی می‌نشیند درد کمی نیست. بی‌شک آرام محسن، وعده‌ای است برای آرامش فردایی که باید خالی از داعش و طالبان و القاعده بماند. وعده‌ای که مسلماً به تحقق خواهد نشست. محسن حججی، تنها با 25 سال سن به سخره می‌گیرد همه آنچه از شیرینی حیات فریاد می‌زنند. او نمونه پاک انسانی است که انسانیت را آرزو می‌کند.

 پیکر محسن حججی حالا در آغوش کدام خاک آرام‌گرفته است. خوش به حال ذره‌ذره خاکی که او را در آغوش می‌کشد. اشک در این میان نمی‌تواند ادای معنایی باشد که در کلمات نمی‌گنجند. فریاد خشم و خونخواهی، امروز نه برای محسن که برای بشریتی است که راه را گم‌کرده و با فریاد ظالمان جهان متحد شوید، خاک را به خون کشیده است.

زمین میراث صالحان است

 محسن به خاک افتاد تا وحشت موجود در چشمان شمر زمان تکثیر شود چراکه پایان کارش را نزدیک می‌بیند و این وعده الهی است که زمین از آن ظالمان نخواهد بود. فریاد چشمان محسن را دریابیم. امید که برای دل‌های بی‌قرارمان قطره‌ای از دریای قرارش را طلب کند. به این عکس بارها و بارها بنگریم و آرزو کنیم آرامی که در جان شیرینش بود و با این تصویر، با نگاه به دوردست‌ها، با دیدن بهشتی که ما نمی‌بینیم به‌سادگی تقدیمش کرد و رفت. حیف که ما مانده‌ایم سردرگم دنیایی که این روزها بدجور انتظار ظهور منجی را می‌کشد. تحریریه بولتن نیوز شهادت این شهید سرافراز را به‌تمامی راه بلدان زمین تبریک و تسلیت می‌گوید. تسلیت از باب خالی ماندن زمین از شیری چون محسن. تسلیت از آن ماست و تبریک شایسته مقام بلند او که سرافراز، سر درراه آرمان داد.

نظرات بسته شده است.