مدافعین حرم نسل جدید فرزندان انقلاب اسلامی هستند

گروه بین الملل: از روزی که بحران سوریه در هفت سال گذشته کلید خورد شمار زیادی از کشورهای عربی کوشیدند این بحران را تبدیل به جنگی خانمانسوز کنند تا بتوانند با تحریف مسیر اصلاحات در سوریه زمینه را برای تغییر حاکمیت آماده سازند. در پی شروع اعتراضات مردمی آمریکاییها، ترکها و سعودیها با کمک قطریها و اماراتی ها هر کدام با ایفای نقش در سوریه اقدام به تجهیز و ساماندهی گروههای تروریستی در سوریه نمودند.

مدافعین حرم نسل جدید فرزندان انقلاب اسلامی هستند

برای همه عجیب بود که چگونه در مدتی کمتر از چندماه تعداد نیروهای تروریستی گروههایی چون داعش به بیش از 30 هزار نفر رسید، به یکباره این گروه صاحب میلیونها دلار شد و نیروهای این گروه تروریستی توانستند حقوقهای کلان به افراد خود با امتیازات فراوان اعطا کنند.

این سرسپردگی به اندازه ای بود که در یکی از مذاکرات سوریه با عربستان سعودی نماینده پادشاه سعودی از دولت سوریه می خواهد ارتباط خود را با ایران قطع کنند و در مقابل آن با ساده ترین شیوه آنها گروههای داعش و جبهه النصره را از سوریه خارج می کنند.

عدم تسلیم شدن سوریه و ادامه مسیر مبارزه با تروریستها و تن ندادن به خواسته های سعودیها باعث شد هر روز تروریستها تقویت شده و بخش زیادی از خاک سوریه را کنترل نمایند. مبارزات سوریها با کمک ایران و روسها نیز جدی تر شد و جبهه متحدین توانست تروریستها را با شکست مواجه سازد. بعد از هفت سال اکنون تروریستها در تنگنا قرار گرفته و هر روز با شکست بیشتری روبرو می شوند.

نقطه عطف این شکستها هم شکست تروریستها در حلب بود به نحوی که موازنه نبردها و تحولات سیاسی را به نفع دولت سوریه در این کشور تغییر داد. نقطه عطفی که مقام معظم رهبری هم به آن اشاره مستقیم داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جریان سفر اخیرشان به مشهد مقدس و زیارت حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (علیه‌السلام)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با حضور در منزل خانواده شهید مدافع حرم جواد جهانی، به موضوع آزادسازی حلب اشاره کردند و گفتند: قضیه حلب اینقدر مهم بود که همه محاسبات امریکا، سعودی و غیره را در سوریه و در منطقه 180 درجه بهم زد و از بین برد و باعث شد خون شهدا هدر نرود. ایشان افزودند: این اتفاق به قدری عظمت دارد که نمیشود با تعبیرات انسانی آنرا بیان کرد.

مدافعین حرم نسل جدید فرزندان انقلاب اسلامی هستند

بعد از حلب بود که تروریستها در عرسال و مرزهای ترکیه با سوریه درهم شکسته شدند و خانه پوشالی ساخته شده برای آنها امروز بیشتر از هر زمانی ناامن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از رسانه های سوریه «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهور سوریه تأکیدکرد که سوریه در آستانه پیرورزی در برابر طرحی قرار دارد که هدفش تغییر یا سرنگونی نظامی نبود، بلکه در پی سرنگون تاریخ و تمدن سوریه بود.

شعبان تصریح کرد که پایان یافتن عملیات نظامی میدانی به معنای پایان جنگ نیست، بلکه به معنای آغاز نبردهای دیگری است که اهمیت آن کمتر از نبرد نظامی نیست.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از این مقام سوری گزارش داد که مردم و مسئولان سوری برای بازسازی میهن و تاریخ و تمدن خود آماده میشوند. وی ادامه داد: «ما در پایان طرح حمله به سوریه قرار داریم. باید با جرأت و شفافیت آنچه را گذشت بازخوانی کنیم. باید به اشتباهات اعتراف کنیم و [سوریه را] با ایستادگی و جانفشانی ارتش و صلابت بشار اسد بسازیم».

شعبان ضمن انتقاد از عدم نگارش کتاب درباره فلسطین، تأکید کرد: «شاهد ارزشهای والایی از سوی اندیشه و اندیشمندان در کشورهای عربی نیستیم ولی دشمنان ما اندیشه و اندیشمندان ما را هدف قرار میدهند… زیرا آنان میدانند که هر اندیشمند معادل مسائل بسیار مهمی است». مشاور اسد در پایان خاطر نشان کرد که جهان تک قطبی به پایان رسیده و جهان عرب باید جای خود را در این جهان چند قطبی پیدا کند.

تروریستها در هفت سال گذشته توانستند مرزهای سوریه با ترکیه، عراق، اردن را کنترل کنند و در عراق نیز تا نزدیکی مرزهای کشورمان پیشروی کردند. پیشروی که می رفت مرزهای کشور عزیزمان در دسترس آنها قرار دهد ولی در سایه خون شهدای مدافع حرم همه این مناطق امروز تحت کنترل فرزندان این مرز وبوم است. دستاوردی که هیچ کشوری توان پیش بینی آن را نداشت.

امروز اگر ترامپ و سعودیها عصبانی هستند به این دلیل است که کشورمان امروز عامل امنیت نه تنها در کشورمان بلکه در عراق و سوریه تا دریای مدیترانه شده است و طبیعی است این کشورها آن را نپذیرند ولی واقعیت میدانی این را نشان می دهد.

مدافعین حرم نسل جدید فرزندان انقلاب اسلامی هستند

در دیدار مقام معظم رهبری با شماری از خانواده های شهدای مدافع حرم ایشان سخنان مهمی بیان داشتند که در بخشی از آن فرمودند: یک روز در کشور خودمان جنگ بود، تهران بمب‌باران میشد، دزفول بمب‌باران میشد، اهواز بمب‌باران میشد، مردم با پوست و گوشت خودشان جنگ را حس میکردند، خب یک عده‌ای میرفتند ــ البته همان روز هم همه نمیرفتند، یک عده‌ای میرفتند، اما یک عده‌ای میرفتند ــ خانواده‌ها صبر میکردند یک عده‌ای جوانها میرفتند به شهادت میرسیدند خب خیلی هم خوب بود، خیلی هم با ارزش بود، شهدا هم خیلی مقام عالی دارند، اما امروز یک جنگی یک جایی وجود دارد که مردم آن را با پوست و گوشت خودشان حس نمیکنند اما در عین حال میروند، ببینید این خیلی مهم است. حس نمیکنند جنگ را اما میروند چرا؟ برای خاطر اینکه میفهمند که قضیه چی است. این عمق فهم و این تحلیل درست قضایا این خیلی چیز مهمی است این معجزه‌ی انقلاب است، این را انقلاب این جوانها را، امثال این خانم را، امثال شما پدر مادرها را این انقلاب این‌جور تربیت کرده و پیش برده. این انقلابِ این‌جوری شکست خوردنی نیست وقتی که انقلاب این‌جور تأثیر میگذارد. امروز به نظر من تعداد کسانی که حاضرند برای خدا در راه‌های خطرناک قدم بگذارند از آن روزی که در ایران در جبهه‌های خودمان جنگ بود اگر بیشتر نباشد کمتر نیست.

رهبر انقلاب اسلامی در باب سخن یکی از حضار که گفت: هدف همه بچه‌های مجموعه فرهنگی ما شهادت است، گفتند: «هدفتان شهادت نباشد. هدفتان انجام تکلیف فوری و فوتی باشد. گاهی اوقات هست که این جور تکلیفی به شهادت منتهی میشود، گاهی هم به شهادت منتهی نمیشود. البته آرزوی شهادت خوب است، اما هدف کار را شهادت قرار ندهید. هدف کار را کار قرار بدهید، کاری که باید انسان انجام بدهد و به آن اهداف نتایج کار برسد.»

بله حالا نتیجه کار شهدای مدافع حرم از بین بردن تروریستهای تکفیری شده است که اگر فرصت پیدا می کردند نه تنها مردم منطقه بلکه ریشه های انقلاب را از بیخ و بن نابود می کردند ولی هرگز موفق نشدند چرا که راز ماندگاری انقلاب اسلامی در خون ریخته شده شهدایی چون شهید محسن حججی نهفته است.

نظرات بسته شده است.