پیشنهاد نامگذاری معبری به نام محسن حججی در پایتخت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار مهر، سیصد و شصت و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر  با قرائت دست نگاشته شهید چمران به مناسبت شهادت محسن حججی آغاز شد. مجتبی شاکری، عضو شورای شهر تهران در ادامه این جلسه گفت: باید متناسب با ایثار شهدایمان، عزتمان را در جهان حفظ کنیم.

اقبال شاکری، عضو شورای شهر تهران نیز با بیان این که در طول چند روز گذشته نمادی از شهید حججی در خیابان های شهر دیده نمی شود که می خواهیم شهرداری این موضوع را فراموش نکند پیشنهاد کرد: پیشنهاد می شود مکانی به اسم شهید محسن حججی نامگذاری شود.

محسن سرخو، عضو شورای شهر تهران هم با بیان این که شهادت محسن حججی اسطوره سازی در پاسداری از ارزش ها بود، گفت: امیدوارم در شهر بتوانیم نمادی را برای این شهادت ایجاد کنیم.

اسماعیل دوستی، عضو شورای شهر تهران هم پیشنهاد کرد: در یکی از میادین تهران تندیسی با عنوان تندیس افتخار به مناسبت شهادت شهید حججی و سایر شهدا طراحی و نصب شود.

واکنش چمران به زمان آغاز شورای پنجم / تاریخ شروع شورا باید ثابت باشد

در ادامه این جلسه  مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در واکنش به زمان آغاز به کار شورای پنجم گفت : تعیین هر زمانی برای تغییر دوره شوراها به جز آنچه در قانون مشخص شده است، مستند نیست و تنها تصمیمی مدیریتی محسوب می شود.

وی با بیان این که امیدواریم که با اینگونه تصمیمات مدیریتی بدعتی غیرقانونی در تاریخ شروع شوراها گذاشته نشود گفت : روز شروع شوراها به دلیل اهمیتی که دارد باید روزی ثابت باشد.
به گفته وی ما حتی در روزی که قانون برای شروع شورای پنجم مشخص کرده بود خداحافظی کردیم ولی به دلیل طی نشدن روال ابلاغ  قانون تا روز مقرر، قانون پیشین مبنای کار قرار گرفته است.

نظرات بسته شده است.