توهین به شهدا بی‌پاسخ نمی‌ماند/ گلایه‌ای از فعالان رسانه‌ای مازندران ندارم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، سردار محمدحسن بابایی در مراسم تجلیل از خبرنگاران مازندران به مناسبت هفته خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران در دوران دفاع مقدس نقش اثرگذاری در ثبت و درج و انتقال اقدامات انجام شده در آن دوران داشتند.

وی افزود: انقلاب اسلامی در بین همه اقشار ایثارگر و شجاع دارد و خبرنگاران هم جزئی از این ایثارگران هستند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران مازندران با اشاره به درج مطلبی در روزنامه قانون در توهین به شهید حججی و سپاه بیان کرد: بسیاری از هنرمندان و فعالان رسانه‌ای با واکنش جدی به این مطالب بر حقانیت مدافعان حرم تأکید کردند.

این مسؤول با اشاره به نقش اثرگذار مدافعان حرم در دفاع از کشور، تصریح کرد: اگر حضور مدافعان حرم در مبارزه با تفکرات داعشی در سوریه و عراق نبود در حال حاضر ما باید در همدان با آنها می‌جنگیدیم.

بابایی در ارتباط با حضور خبرنگاران در راهیان نور، اربعین و سوریه اظهار کرد: در راهیان نور مشکلی وجود ندارد و هماهنگی در این ارتباط وجود دارد.

وی درباره حضور رسانه‌ها در اربعین افزود: فعالیت در اربعین مردمی است، برای هماهنگی مشکلی نداریم و این موضوع در برنامه کاری قرار دارد و امسال هم انجام می‌شود.

فرمانده سپاه کربلا مازندران درباره حضور خبرنگاران در سوریه یادآور شد: در ارتباط با حضور فعالان رسانه‌ای در سوریه برنامه‌ای نداریم.

این مسؤول در ارتباط با موضوع اقتصاد مقاومتی افزود: مانند سابق نقش آموزش دهنده، تسهیل‌گر و پشتیبان را انجام می‌دهیم و در حال حاضر در همه شهرهای استان پایگاه علمی داریم که به دنبال تقویت مباحث آموزشی در حوزه اشتغال هستیم.

بابایی اضافه کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی که یکی از الزامات آن مردم محور بودن است، تلاش داریم که وابستگی به دولت کاهش پیدا کرد.

وی با اعلام اینکه دولت باید به سمت تسهیل‌گری و هدایت کردن موضوع صادرات و جلوگیری از قاچاق ورود پیدا کند، افزود: سیاست اقتصاد مقاومتی را به صورت جدی پیگیری کنیم و در این ارتباط قرارگاه پیشرفت و آبادانی تشکیل شده و سه دهستان بزرگ استان که عملیات عمرانی آن طی چهار سال سیاست اشتغال و آموزش را با همراهی و کمک خیران در برنامه کاری قرار دادیم و تلاش داریم که آنها را از محرومیت خارج کرده و به عنوان الگو در سطح کشور مطرح شود، در حوزه عمرانی این مناطق هم ورود پیدا کرده و موضوع سلامت و اشتغال هم جز برنامه‌های ما است.

فرمانده سپاه کربلا مازندران در اربتاط با ساخت خانه محرومین، افزود: به این دلیل که بسیج این نقش را آموزش مردم به کار گرفت برنامه داریم این موضوع را با استفاده از ظرفیت مردمی پیگیری و اجرا کنیم.

این مسؤول ادامه داد:سال گذشته 250 مسکن محرومین برای افراد زیرپوشش کمیته امداد که برخی از منابع از جانب این نهاد و بقیه با استفاده از ظرفیت مردمی ساخته شد.

بابایی درباره توهین به خون شهدا توسط برخی از افراد، گفت: خدا توهین به شهدا را بی پاسخ نمی‌گذارد، شهدا از همه وجود خود گذشتند و همه مدافعان حرم داوطلبانه در این مسیر قدم گذاشتند و بسیاری با التماس و درخواست در این مناطق و با اشتیاق حضور یافتند.

وی گفت: از رسانه‌ها گلایه نداریم و از اقدامات فعالان رسانه‌ای در استان قدردانی می‌کنیم.

ترس از دشمن سخت‎تر از تهدید و جنگ است

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران گفت: اقدامات جبهه کفر فراوان است اما فقط هیمنه کفر را نبینیم و از تهدیدات آنها نترسیم، زیرا آن چیزی که سخت‎تر از تهدید و جنگ است و می‌تواند ما را تسلیم کند، ترس است.

حجت‌الاسلام یدالله غلامی در جمع خبرنگاران فعال حوزه سپاه کربلا استان با بیان اینکه سابقه خبرنگاری در هستی به حضرت آدم(ع) می‎رسد، اظهار کرد: 124 هزار پیامبر داریم و همه آنها خبرنگارانی بودند که اخبار الهی را به بندگان می‎رساندند اما باید بدانیم که خبرنگاری یک تیغ دو لبه است و رسانه می‎تواند خدمت و یا خیانت کند.

وی افزود: اینکه شما امروز از قلم خود بر کاغذ می‌نگارید، برای 10 تا 100 سال آینده می‎ماند و همان چیزی می‎شود که نسل امروز از گذشته داریم.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران گفت: در کار خبرنگاری باید روی سه نقطه دقت کنیم و آنها را نادیده نگیریم، صداقت، امانت و تعهد، زیرا عالم برای همه تمام‎شدنی است و در دنیایی دیگر باید پاسخگوی اعمال خود باشیم.

این مسؤول با بیان اینکه جبهه کفر به هر جایی که می‎رود با جبهه حق روبه‌رو است، تصریح کرد: اکنون جبهه کفر با ایران روبه‌رو شده و دشمنان نیز به این موضوع اذعان دارند، جبهه حق فداکارانه در حال فعالیت است و جبهه کفر و استکبار نیز با تمام توان به میدان آمده است.

غلامی ادامه داد: امروز جبهه حق به اندازه صدر اسلام نیاز به کمک و حمایت دارد زیرا بیش از گذشته جبهه حق و باطل با یکدیگر درگیر شده‌اند.

وی اظهار کرد: اقدامات جبهه کفر فراوان است اما فقط هیمنه کفر را نبینیم و از تهدیدات آنها نترسیم، زیرا همان‎گونه که سردار سلیمانی گفته‌اند، آن چیزی که سخت‎تر از تهدید و جنگ است و می‌تواند ما را تسلیم کند، ترس است.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران در پایان گفت: تفاوت جبهه حق و باطل در این است که جبهه کفر با بی‎عملی روبه‌رو شده است اما در جبهه حق اگر رهبر اشاره کند، جبهه کفر حرفی برای گفتن ندارد و اقدام عملی علیه دشمن با تمام توان صورت می‎گیرد.    

نظرات بسته شده است.