کامیابی‌نیا: پاس ندادن به منشا و باندبازی در پرسپولیس شیطنت برخی‌هاست/همه مردم دوست دارند الاهلی عربستان را شکست دهیم

کمال کامیابی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط تیم فوتبال پرسپولیس، دیدار این تیم مقابل سیاه‌جامگان شایعه پاس ندادن به گادوین منشا، باندبازی در پرسپولیس و موارد دیگر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

فارس: برد خوبی مقابل نفت تهران به دست آوردید. 

خدا را شکر شرایط تیم خیلی خوب است، ما تمرینات خیلی خوبی در طی هفته انجام می‌دهیم و بازی خوبی هم مقابل نفت انجام دادیم اما باید این را در نظر داشت که زمین ورزشگاه تختی واقعا نامناسب است. شاید کسی از بیرون زمین را ببیند بگوید چقدر زمین سبز و یکدست است اما وقتی داخل آن راه می‌روید متوجه می‌شوید که راه رفتن هم آنجا سخت خواهد بود. ما در نیمه اول تیم همیشگی نبودیم اما در نیمه دوم وضعیت‌مان خیلی بهتر شد و در بهترین زمان توسط مهدی طارمی به گل رسیدیم که این موضوع باعث شد تا تیم نفت جلو بکشد و ما از فرصت استفاده کردیم و گل‌های بعدی را هم زدیم. 

فارس: خودت هم که به ترکیب اصلی رسیدی. وضعیت بدنی‌ات چگونه است؟

خوشحالم که توانستم برای پرسپولیس بازی کنم اما به اعتقاد خودم زمان می‌برد تا به آن وضعیت ایده‌آلی که مدنظرم هست، برسم. خدا را شکر که بازی من با برد پرسپولیس همراه بود اما فکر می‌کنم تا 2-3 هفته دیگر وضعیتم خیلی بهتر شود. 

فارس: این هفته با سیاه‌جامگانی بازی دارید که امسال نسبتا شرایط خوبی دارد. این بازی را چطور ارزیابی می‌کنی؟

در لیگ امسال هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت و سیاه‌جامگان هم همینطور است. ما به هیچ عنوان این تیم را دست کم نمی‌گیریم و شرایط لیگ امسال به گونه‌ای است که به تمام 3 امتیازها نیاز داریم.چون شاید در روز آخر همین امتیازها به داد ما برسد. البته ما خوشبختانه لیگ را پرقدرت آغاز کردیم و می‌خواهیم این روند را ادامه دهیم. توانسته‌ایم از 3 بازی 9 امتیاز بگیریم و در تلاش هستیم تا با گرفتن 3 امتیاز بازی با سیاه‌جامگان با روحیه و شرایط بهتری به مصاف الاهلی عربستان برویم. این 3 امتیاز از نظر روحی روانی به ما کمک زیادی می‌کند. 

فارس: 3 بازی و 9امتیاز یک شروع فوق‌العاده برای پرسپولیس در لیگ برتر است. فکر می‌کنی این روند تا چه زمانی ادامه‌دار باشد؟

خوشبختانه اسکلت تیم ما حفظ شده و این یک امتیاز بزرگ برای ماست. از طرفی چند بازیکن جدید و کارآمد هم به ما اضافه شده و در رأس بازیکنان هم آقای برانکو و دستیارانش تلاش می‌کنند تا بهترین نتیجه را بگیریم. ما با قدرت لیگ را شروع کردیم و این روند را ادامه خواهیم داد چرا که قصد ما شاد کردن دل هواداران است و پتانسیل خوبی هم برای این موضوع داریم. 

فارس: از شرایط خوب پرسپولیس صحبت کردی اما این روزها شایعاتی به راه افتاده مبنی بر اینکه برخی از بازیکنان پرسپولیس به گادوین منشا مهاجم نیجریه‌ای این تیم،‌ پاس نمی‌دهد. به عنوان یکی از بازیکنان پرسپولیس بگو این موضوع را قبول داری یا نه؟

ببینید اگر من صحبت از شرایط خوب در تیم کردم، به این دلیل است که واقعا رفاقت در تیم ما بالاست و این شایعات به هیچ عنوان درست نیست. منشا فقط از اینکه چند بار پیاپی نام او برای تست دوپینگ انتخاب شده،‌ناراحت است و ناراحتی‌اش دلیل دیگری ندارد. متاسفانه در این بین برخی‌ها شیطنت می‌کنند و شایعاتی به راه می‌اندازند که درست نیست. این موضوع را می‌توانید از خود او هم بپرسید. حتی او عنوان کرده بازیکنان به من پاس می‌دهند. حالا شاید در صحنه آخر بازی فرشاد احمدزاده می‌خواست پاس بهتری بدهد اما به دلیل شاید ناهمواری زمین، توپ اوت شد.این دیگر مسئله‌ای نیست که بخواهند این همه به آن بپردازند. ما تیم خوبی هستیم و روند خوبی هم داریم اما به هر حال می‌دانیم که تیم بزرگ حاشیه هم دارد. 

فارس: اینکه می‌گویند در پرسپولیس باندبازی وجود دارد، تو تائید می‌کنی؟

این حرف‌ها درست نیست. به هرحال در هر جمعی شاید عده‌ای با برخی رابطه بهتری داشته باشند. همین حالا در تیم ما سیدجلال و ماهینی با یکدیگر رابطه خوبی دارند و یا اینکه من، طارمی، احمدزاده و مسلمان هم خیلی با هم رفیق هستیم همانطور که وحید امیری و بیرانوند با هم رابطه خیلی خوبی دارند. این حرف‌ها درست نیست و متاسفانه برخی رسانه‌ها شیطنت می‌کنند و این مسائل را عنوان می‌کنند. از بازیکنانی که بازی نمی‌کنند بپرسید که چقدر آنها هم رابطه خوبی با بازیکنان اصلی دارند و اینطور نیست که کسی بخواهد باند بازی کند.

فارس: تا چندی دیگر لیست تیم ملی اعلام می‌شود. چقدر امیدوار هستی که مجددا به تیم ملی دعوت شوی؟

به هرحال همانطور که می‌دانید مصدومیت خیلی سخت و سختی را پشت سر گذاشتم اما خوشبختانه شرایط تمرینی و درمانی‌ام خیلی خوب بود و امیدوارم در نهایت نامم در لیست تیم ملی قرار بگیرد. البته تا اعلام لیست تیم ملی 2 بازی دیگر وجود دارد و امیدوارم آنقدر شرایط خوبی داشته باشم که کارلوس کی‌روش من را هم به تیم ملی دعوت کند.

فارس: هفته آینده در حساس‌ترین بازی خود باید به مصاف الاهلی عربستان بروید. چقدر از این تیم شناخت داری؟

می‌دانم که این تیم به تازگی بازی‌هایش را در لیگ عربستان آغاز کرده و حتی در اولین بازی مقابل الاتفاق عربستان، شکست خورد. البته آنها به تازگی مربی خود را عوض کردند و بازیکنان خیلی خوبی هم جذب این تیم شدند. چیزی که وجود دارد این است که قطعا کادر فنی این تیم را برای ما آنالیز خواهد کرد و با شناخت بیشتری از نقاط ضعف و قوت این تیم با آنها، مصاف می‌دهیم.به هرحال تیم‌هایی که به جمع 8 تیم برتر آسیا رسیده‌اند حتما تیم‌های قدرتمندی هستند و این پتانسیل را داشته‌اند که به اینجا رسیده‌اند.از طرفی همه مردم ایران می‌دانند که دیگر پای پرسپولیس وسط نیست بلکه یک بازی ملی در میان است که همه مردم علاقه دارند ما این بازی را برنده شویم. چرا که افتخار آن برای فوتبال ایران است. حتی می‌دانم استقلالی‌ها هم دوست دارند پرسپولیس به عنوان نماینده ایران از این مرحله صعود کنند چون این اتفاق برای کل فوتبال ما خوب است. ما باید ریکاوری خوبی انجام دهیم و شرایط خوبی داشته باشیم تا در این بازی حساس دست پر از زمین خارج شویم.

فارس: چقدر امیدواری که بتوانید از سد این تیم بگذرید؟

صد در صد ما به نیت برد به زمین می‌رویم و خیال هواداران راحت باشد که با تمام توان وارد بازی خواهیم شد. هدف ما شکست الاهلی است و قدمی عقب نمی‌نشینیم. 

فارس: پیش از بازی پرسپولیس مقابل نفت عکسی از تو همراه با عکس شهید حججی منتشر شد که بازخورد خیلی خوبی داشت. چه شد این کار را انجام دادی و هدفت از این کار چه بود؟

باید بگویم قبل از اینکه شهید حججی به سوریه اعزام شود من دورادور او را می‌شناختم. چرا که فیلم خداحافظی او از خانواده‌اش را دیده بودم و واقعا وقتی او با خانواده‌اش خداحافظی می‌کرد من بغض کرده بودم.مطمئنا این افراد هستند که ما می‌توانیم راحت و در آرامش زندگی کنیم. هر چند برخی‌ها صحبت‌هایی در خصوص آنها انجام می‌دهند اما این حرف‌ها درست نیست و مطمئنا این عزیزان برای پرچم و نام ایران می‌جنگند. ما باید این افراد را الگوی خودمان قرار دهیم.امیدوارم خانواده شهید حججی این عکس ما را ببینند تا بلکه تسلایی برای دل داغدارشان باشد و بدانند که همه ما به یاد او و خانواده‌اش هستیم. مطمئنا نمی‌توانیم جای این شهید را برای مادرش پر کنیم اما باید همه ما حواس‌مان به خانواده این شهید و سایر شهدا باشد چرا که هر چه داریم از آنهاست. وقتی که فیلم اسیر شدن شهید حججی را دیدم و خودم را جای او گذاشتم، تمام بدنم می‌لرزید. متاسفانه خودم با این شهید برخوردی نداشتم اما مطمئنا اینها هستند که کسی جرأت نمی‌کند به کشور ما حمله کند. همه ما مدیون این افراد هستیم و وظیفه داریم که حواس‌مان به خانواده آنها باشد.

نظرات بسته شده است.