آجورلو: همه ما یکی هستیم، فقط در لباس ورزش تفکیک می‌شویم/ شهادت شهید حججی عاشورا را برای دنیا تداعی کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مسابقات سه گانه ورزشی سپاه پاسداران در رشته‌های فوتسال، تیراندازی و دو امدادی گرامیداشت شهدای مدافع حرم، ظهر امروز (سه‌شنبه) در سالن امام علی (ع) مجموعه فرهنگی ورزشی میلاد نور ستاد فرماندهی کل سپاه به یاد شهید محسن حججی افتتاح شد.

پیش از آغاز افتتاحیه مسابقات که با حضور 28 تیم در پنج روز برگزار خواهد شد، دو تیم فوتسال سپاه کرمانشاه و زنجان به مصاف هم رفتند که این دیدار تا لحظات پایانی 3 بر 2 به سود کرمانشاه بود و تیم زنجان تصمیم گرفت پاور پلی را اجرا کند که در لحظات پایانی دو گل دیگر دریافت کرد تا دیدار افتتاحیه پرگل و هیجانی باشد. در ادامه سردار مصطفی آجورلو، رئیس سازمان تربیت بدنی سپاه در محل مسابقات حضور یافت تا مراسم افتتاحیه با حضور او برگزار شود.

این مراسم ابتدا با ورود و رژه تیم‌ها در سالن امام علی (ع) آغاز و در ادامه قرائت قرآن تلاوت و سرود جمهوری اسلامی ایران پخش شد. آجورلو در این مراسم برای حاضران سخنرانی کرد و با زنده نگه داشتن یاد محسن حججی، شهید مدافع حرم که از نجف‌آباد برای دفاع از حرمین مقدس اعزام شده بود و در مرز عراق و سوریه به اسارت داعشی‌ها درآمد و شهید شد، گفت: همه شما شهیدان زنده‌ای هستید که مانند شهید حججی برای دفاع از حرمین مقدس و اسلام حاضر به جانفشانی هستید. خود من هم در کنار شما چنین شرایطی دارم و آرزوی همه ما به شهادت رسیدن است.

آجورلو که در ابتدای صحبت‌های خود خواست تا تابلو تیم‌ها جمع‌آوری شود، خاطرنشان کرد: به این دلیل خواستم تابلوی نام تیم‌ها جمع‌آوری شود که همه ما یکی هستیم. فرقی نمی‌کند از غرب باشیم یا شرق، ترک باشیم یا کُرد، لُر یا فارس؛ همه ما یکی هستیم و اکنون هم فقط چون تیم ورزشی هستیم در لباس ورزش تفکیک شده‌ایم. اکنون هم می‌خواهم جدا از اینکه در مسابقات سفت و محکم و مردانه می‌جنگید، اگر کسی از دوستان‌تان زمین خورد، دست او را بگیرید و بلند کنید.

رئیس سازمان تربیت بدنی سپاه خاطرنشان کرد: خودم کلاس‌های مربیگری فوتبال را پشت سر گذاشته‌ام. همانطور هم که مقام معظم رهبری گفته، فوتبال یک هنر است. در این هنر، فوتبالیست هنرمند محسوب می‌شود که با ترکیب تکنیک، تاکتیک و قدرت بدنی صحنه هنر را پدید می‌آورد. به نظرم خداوند هنر خود را در چهره و دل شهید حججی به خوبی نشان داد و صورت این شهید پر از زیبایی است؛ کسی که تکنیک، تاکتیک و قدرت بالای خود را مقابل دشمن نشان داد و استقامت او به وقت شهادت مثال زدنی است.

وی تأکید کرد: سال‌ها ما تلاش کردیم به دنیا صحنه عاشورا را نشان بدهیم و برای آنها این صحنه را تداعی کنیم. شاید همه از صحنه عاشورا فقط شمر را لعنت کنند، اما در پشت صحنه بودند یهودیان (صهیونیست‌ها) و مسیحیانی که از دین عیسی و موسی کلیم الله خارج شدند و فتنه‌ای چون فاجعه کربلا را به وجود آوردند. در پشت صحنه جنایت‌های داعش هم صهیونیست‌ها و آمریکایی حضور دارند، چرا که سال‌ها وقتی صحبت از جنایت می‌شد فقط نام اسرائیل در میان بود و حالا همه فکرها به سمت داعش می‌رود. آنها داعش را پدید آوردند که جنایت‌های خودشان دیده نشود و حالا ما به وسیله خود صهیونیست‌ها به بهترین شکل صحنه عاشورا را برای جهانیان تداعی کردیم. صحنه شهادت محسن حججی به خوبی عاشورا را به جهانیان نشان داد و این شهادت نوش جان و مبارک او باشد.

نظرات بسته شده است.