استفاده از مناسبت‌های سال در راستای ترویج فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و انقلاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی، امام‌جمعه ایلام، امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان، اظهار کرد: از مناسبت‌های طول سال باید در راستای ترویج فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و انقلاب استفاده کرد .
وی با اشاره به شهادت شهید مظلوم شهید حججی، افزود: شهادت این جوان عاشق جهاد و شهادت، مظلومیت نظام اسلامی را نشان داد و این جنایت که تکفیرهای انجام دادند و جوان عاشق شهادت را با وضعی به شهادت رساند که صحنه عاشورای 61 را در اذهان زنده کرد .
امام‌جمعه ایلام با تأکید بر خواندن و توجه به وصیت‌نامه این شهید بزرگوار، اضافه کرد: در وصیت‌نامه این شهید، تمام مسائلی که درصحنه شهادتش پیش‌آمده است را بیان کرده و این نشان‌دهنده روح بزرگ این شهید مظلوم است که تحول عظیمی در نهاد این جوان به وجود آمده است .
لطفی با بیان اینکه امروز جوانانی زیادی داریم که از برکات دفاع مقدس و اندیشه‌های امام راحل است که رویش‌های زیادی در عمر بابرکت انقلاب اسلامی داریم، گفت: امام راحل همه به خواندن وصیت‌نامه‌های شهدا سفارش کرده‌اند که وصیت‌نامه شهدا را بخوانید چراکه این وصیت‌نامه‌ها درس‌های عبرتی برای همه ما دارد .
وی با اشاره اینکه فضای شهادت و عطر شهیدان در کشور اسلامی ما وجود دارد، اظهار کرد: سفارش امام راحل و تأکید رهبری این است که نگذاریم فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت در جامعه کم‌رنگ شود، هفته دفاع مقدس، فرصت بسیاری بزرگ و گنجینه بسیار گران‌بهایی است که نگین این گنجینه، شهدا، آزادگان، ایثارگران و جانبازان هستند .
امام‌جمعه ایلام، با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب در این هفته، ابراز کرد: باید بهترین و متنوع‌ترین برنامه‌ها برای اقشار مختلف مردم به‌ویژه نسل جوان در نظر گرفته شود و نهادهای مختلف ازجمله سنگر سازان بی سنگر جهاد سازندگی که نقش مهمی در دفاع مقدس داشتند باید برجسته شود .
لطفی با اشاره به‌ضرورت توجه به آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه، یادآور شد: در بحث آسیب‌های اجتماعی باید رویکرد این باشد که آسیب‌شناسی‌های لازم و ضروری در این زمینه صورت گیرد و راه‌کارهای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باکار پژوهشی و علمی ارائه شود و راهکارهای مقابله با این معضلات احصا شود و آسیب‌ها ریشه‌یابی شوند .
وی در پایان با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش، عنوان کرد: تحول نظام آموزشی، از کارهای بنیادین است و دانش آموزان و دانشجویان سرمایه‌های گران‌قدر نظام و انقلاب اسلامی هستند باید این دانش آموزان در مسیری تربیت شوند که آینده نظام و انقلاب تأمین شود و دشمنان طمع نکنند که جوانان و نوجوانان را از نظام و انقلاب جدا کنند

نظرات بسته شده است.