تکریم یاد شهدای شمال غرب شیراز/ شهید حججی، اقتدار رزمنده واقعی شیعه را به دنیا نشان داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، یادواره شهدای منطقه شمال غرب شیراز در محله حسین‌آباد امروز، 24 مردادماه به‌همت سپاه ناحیه محمد رسول‌الله(ص) شیراز برگزار شد.

سیدحسین حسینی، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) شیراز در این مراسم ضمن تکریم فرا رسیدن روز مقاومت اسلامی گفت: دلیل نامگذاری این روز به نام مقاومت اسلامی، پیروزی حزب‌الله در جنگ 33 روزه علیه رژیم صهیونیستی در 11 سال پیش است.

وی با بیان اینکه امروز قدرت حزب‌الله سه برابر شده است، افزود: اکنون قریب 40 هزار نفر نیروی تربیت شده شیعه در اختیار ارتش حزب‌الله است و همان‌طور که سیدحسن نصرالله گفت هر زمان اسرائیل بخواهد جنگی را آغاز کند، این جنگ موجب نابودی خودش خواهد شد.

حسینی در ادامه عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی را مرهون خون شهدا دانست و گفت: مهر تأیید مسلمانی و ورود به بهشت ما، قدم نهادن در راه جهاد است؛ اگر هزاران رکعت نماز و روزه در پرونده اعمال ما باشد اما جهاد در راه خدا نباشد، مشکل خواهیم داشت.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) شیراز با یادآوری اینکه جهاد در راه خدا به اشکال گوناگون است، امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با نفس را جهاد در راه خدا دانست و گفت: همچنین اعمالی که انجام می‌دهیم اگر با اخلاص و برای نیت با خدا باشد،‌ جهاد در راه خداست.

وی در ادامه شهادت مظلومانه محسن حججی را یادآور شد و گفت: شهید حججی نشان داد که حتی در چنگال دشمن هم ذره‌ای از شهادت و مرگ ترس ندارد و در حقیقت اقتدار انقلاب اسلامی و یک رزمنده واقعی و یک شیعه را به همه دنیا نشان داد.

حسینی با بیان اینکه شهدا جانشان را با خدا معامله کرده‌اند، گفت: قطعاً خداوند معامله‌گر بسیار خوبی است و پاداش با ارزش و متناسبی را به شهدا عطا می‌کند.

نظرات بسته شده است.