اجرای کنگره 12 هزار شهید استان به گونه ای باشد که یاد و خاطره شهدا به طور ملموس احساس شود

شهردار ارومیه در اجلاس زنان شهیده و 12 هزار شهید استان  آذربایجان غربی که در نماز خانه شهرداری برگزار شد: اجرای کنگره 12 هزار شهید استان به گونه ای باشد که یاد وخاطره شهدا به طور ملموس احساس شود.

محمد حضرت پور، شهردار ارومیه  در اجلاس زنان شهیده  و جایگاه زن در غرب که به همت شهرداری ارومیه و با حضور مدیران و بانوان شهرداری مدیرکل بنیاد شهید و مسئول بسیج جامعه زنان بسیجی برگزار شد، با تسلیت به شهادت رسیدن شهید حججی،  برگزاری  کنگره  12 هزار شهید استان  آذربایجان غربی را در این استان بعد از گذشت 20 سال ستود و گفت: برگزاری کنگره 12 هزار شهید استان واجلاس زنان شهیده که پیش زمینه برای برگزاری  این کنگره است  منجر به تببن فرهنگ ایثار و شهادت در بین تک تک اعضای خانواده می شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز امنیت جامعه مدیون شهدای گرانقدر میهن اسلامی است، اظهار کرد:  با برگزاری چنین مراسم هایی می توان ارزش های دفاع مقدس را به نسل امروز منتقل کرد و توطئه دشمنان را خنثی کرد.

شهردار ارومیه افزود:  خروجی  و تاثیر کنگره شهدا  در طول سال های گذشته  در رویش شهیدانی  جون شهید حججی نمود پیدا کرده است.

وی با  اشاره به مقام و جایگاه شهدا گفت: یکی از اهداف اصلی این کنگره ها باید  اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا باشد که امروزه با برگزاری کنکره های بزرگداشت این امر مهم در حال تحقق است .

حضرت پور با بیان اینکه دشمنان اسلام به هر شکل ممکن  بویژه در شبکه های اجتماعی در بین جوانان  در حال ضربه زدن به باورها، عقاید و ارزشهای اسلامی است،  بیان کرد:  مهمترین سیاست دشمنان اسلام بر این است که مانعی بر ترویج دین مبین اسلام بتراشند  و این مانع تراشی را  با پرورش غده سرطانی به نام داعش در سطح جهان رقم زدند.

شهردار ارومیه ابراز داشت: قدرت های غربی چون نفوذ اسلام را در غرب و گرایش جوانان آن را به دین محمدی دیدند با خلق داعش شروع به اسلام هراسی کردند و آن را به معنای اسلام به افکار عمومی دنیا معرفی کردند.

وی افزود: با وجود مانع تراشی ها متعدد دشمنان اسلام در محدود کردن ترویج اسلام ناب محمدی  ولی امروزه  شاهد آن هستیم که نسبت به 10 گذشته درصد بیشتری از جوانان مسسیحی به دین اسلام نایل شده اند .

وی افزود: برای زیر سوال بردن فرهنگ عاشورا و تضعیف آن در اذهان می گفتند مگر می شود کنارفرات تشنه ماند یا سری بریده شود، ولی امروز بدست داعش این اتفاق می افتد.

شهردار ارومیه تاکید کرد: جوان این مرزبوم چون شهید حججی با وجود عشق وافر به خانواده  ولی برای دفاع از کیان اسلام و اهل بیت  به آغوش جبهه نبرد حق علیه باطل  رفته اند.

حضرت پور تصریح کرد: پول و اسلحه  قدرت بازدارنده یک کشور نیست،بلکه فرهنگ ایثار و شهادت قدرت به معنای قدرت واقعی است.

وی تاکید کرد: باید  به دنبال تقویت روحیه ایثار و شهادت، مجاهدت و تقویت روحیه جهادی بود و  و این موضوعات را  نهادینه  کرد.

شهردار ارومیه در پایان گفت: امروز خومان را جای شهدا  بگذاریم که چه انتظاری از ما دارند، انسان های بزرگواری که از تمام زندگی خود گذشتند تا ایران بماند .

 

 

نظرات بسته شده است.