رشادت جوانان مدافع حرم، ریشه در آموزه‌ آزادگان سرافراز دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، صادق نجفی، شهردار تبریز، عصر روز گذشته 24 مردادماه در دومین شب خاطره دفاع مقدس در تبریز، آزادگان را اسطوره‌های‌ صبر و پایمردی در تاریخ انقلاب اسلامی خواند و گفت: رشادت و شجاعت جوانان مدافع حرم، ریشه در همین الگوی متعالی دارد.
وی، افزود: امنیت ایران اسلامی، مهم‌ترین نقطه قوت این ملت است؛ حضور بدون دغدغه و بی‌اضطراب شهروندان در شهر، از امتیاز مهمی حکایت دارد که بسیاری از کشورهای توسعه یافته، علی‌رغم ادعاهای کلان و هزینه‌های هنگفت، از دستیابی به آن عاجزند.
نجفی، متذکر شد: آزادگان عزیزی که گاه به اشتباه «اسیر» خطاب می‌شوند، آزاده‌ترین نسل ایثارگران انقلاب هستند که صبر و پایمردی خود را به عنوان آموزه‌های اصلی مدافعان حرم، برای نسل جوان امروز، به یادگار گذاشته‌اند.
شهردار تبریز، تصریح کرد: شهید محسن حججی، با همین مرام استوار، در مقابل دشمن ایستاد و علی‌رغم این‌که به ظاهر، اسیر دشمن بود، اما با رفتار و منش ایمانی خود، دشمن تکفیری را اسیر خود کرد.
وی، خاطرنشان کرد: خرسندیم که همایش کشوری آزادگان «موصل2» با همکاری شهرداری تبریز، سپاه عاشورا و خانه آزادگان، به محفلی صمیمی و خاطرانگیز تبدیل شده است و امیدواریم این گردهمایی معنوی و ارزشی، مقدمه‌ای برای حضور خانواده ایثارگران و آزادگان در برنامه‌های گردشگری تبریز 2018 باشد.

نظرات بسته شده است.