فرهنگ مقاومت آب حیات انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، آیت الله سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران امروز، ۲۵ مرداد در مراسم بزرگداشت شهید مرتضی حسین پور شلمانی، شهید گیلانی مدافع حرم و شهید محسن حججی که در حسینیه شهدای گمنام رشت برگزار شد، نام، یاد و خاطره شهدا را باران رحمت دانست و اظهار کرد: این روزها که برخی از جاهای کشور به سمت خشکسالی معنوی می رفت، شهدای عزیز مدافع حرم به صحنه آمدند و باران عشق شان به خدا بارید و کشور را زنده کرد.
وی عکس سلفی گرفتن با عباسان حضرت زینب(س) را افتخار دانست و افزود: هر زمان که کشور نیاز به باران رحمت داشته، شهید حججی ها و حسین پورها به صحنه آمدند و باران معنویت و عشق به خدا را باریدند و دین شان را به انقلاب بزرگ اسلامی ادا کردند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب برای تداومش نیاز به دو فرهنگ دارد، تصریح کرد: این دو فرهنگ بماند، انقلاب مانده است و می ماند.
آیت الله خاتمی فرهنگ اول را فرهنگ مقاومت دانست و عنوان کرد: اگر بر فرهنگ مقاومت پافشاری کنیم، کید دشمنان بی ثمر خواهد شد. در واقع فرهنگ مقاومت آب حیات انقلاب اسلامی است و انقلاب با این فرهنگ ماندگار می شود.
امام جمعه موقت تهران ارزش های دینی را شالوده انقلاب دانست و گفت: ۳۸ سال بعد از پیروزی انقلاب همچنان ارزش های دینی ستون فقرات انقلاب است. اگر این ارزش های دینی نبود، اگر خدا و معنویت نبود این انقلاب پا نمی گرفت لذا تداوم این انقلاب هم در راستای این ارزش های معنوی است.
وی با بیان اینکه شهدا هزینه های انقلاب اسلامی را به جان خریدند، تاکید کرد: در طول تاریخ پای دین ایستادن هزینه داشته و هیچ دوره ای نداریم که دین مداری بدون هزینه بوده باشد. این هزینه ها متفاوت بوده و کسانی که هزینه را پرداخت کردند عزیز دنیا و آخرت شدند.
عضو مجلس خبرگان با اشاره به فراوانی جنگ ها و کشته ها و زخمی ها در طول تاریخ، متذکر شد: شهیدان کربلا بر تارک تاریخ می درخشند زیرا پای آرمان های خودشان ایستادند.
وی ادامه داد: دشمنان امروز قدری امیدوار شده بودند که دیگر آن شور و هیجان و عشق نیست اما شهادت حججی ها و حسین پورها پتکی بر مغز دشمنان بود؛ کسانی که فکر می کردند نسل دوم و سوم انقلاب شور و هیجان انقلابی را ندارد. شهدای مدافع حرم به عنوان نسل دوم انقلاب به اندازه نسل اول عشق و شور دارند و این انقلاب، انقلاب اسلامی و این نظام، نظام دینی است و دشمنان را خسته می کند و خسته نمی شود.

خبر در حال تکمیل…

نظرات بسته شده است.