پورموسوی: برخی افراد باعث ایجاد اختلاف بین من و ویسی شدند/ سوءتفاهم‌ها بعد از جذب شیرزادی آغاز شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری فارس، سید سیروس پورموسوی بعد از عملکرد خوبی که در باشگاه استقلال خوزستان داشت با عقد قراردادی به فولاد خوزستان پیوست و هدایت این تیم را بر عهده گرفت.

فولاد در شروع لیگ با مشکل مصدومیت تعدادی از بازیکنانش مواجه شد و در 2 بازی اول یک امتیاز کسب کرد. پیروزی فولاد مقابل سیاه‌جامگان روند این تیم را رو به جلو هدایت کرد تا شاگردان پورموسوی با انگیزه بیشتری کار خود را دنبال کنند.

سرمربی فولاد خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد مسائل مختلف تیمش صحبت‌های زیر را انجام داد.

فارس: امروز در مراسم بزرگداشت شهید محسن حججی حضور یافتید، در این مورد صحبت می‌کنید.

اداره کل ورزش و جوانان خوزستان امروز میزبان مراسم بزرگداشت شهید محسن حججی بود. با توجه به اینکه یکی از فاکتورهای مهم ورزش اخلاف مداری است، وظیفه داشتیم در این مراسم حضور یابیم تا از این عزیزان که در دنیای ماشینی امروز از جان و مال خود می‌گذرند و به سمت اعتقادات خود حرکت می‌کنند قدردانی کنیم. واقعاً کار این عزیزان ارزشمند است و کمترین کاری که ما می‌توانستیم انجام دهیم حضور در این مراسم بزرگداشت بود تا ذره‌ای با خانواده این عزیز از دست رفته همدردی کنیم.

فارس: یکی از اتفاقات جالب این مراسم رویارویی شما و عبدالله ویسی بود.

همه مربیان و پیشکسوتان خوزستانی در این مراسم حضور یافتند. 2-3 روز قبل بعد از کسب پیروزی مقابل سیاه‌جامگان ویسی محبت کرد پیامک تبریکی برایم فرستاد و من هم متقابلاً برایش آرزوی موفقیت کردم. امیدوارم استقلال خوزستان در لیگ هفدهم موفق باشد. ما در شروع، کارمان بسیار سخت بود و استقلال خوزستان هم مشکلات خودش را داشت به همین خاطر چند روزی کمتر فرصت ارتباط گرفتن پیدا کردیم. امروز حضور در این مراسم باب خیری شد تا مقابل در با ویسی روبه‌رو شوم.

فارس: به نظر می‌رسید بین شما و ویسی اختلافاتی به وجود آمده، آیا این مسئله درست است؟

اگر بخواهم واقعیت را بگویم بله همینطور است. سوءتفاهم هست. ویسی از من گله کرد و به او گفتم بیش از هرکسی با اخلاق من آشناست چرا که 3 سال در استقلال خوزستان کنارت بودم و زمانی که به اصفهانی رفتی به صورت تلفنی دائم ارتباط داشتیم. متأسفانه این وسط برخی دوستان شیطنت کردند که البته خود ما هم به دلیل نداشتن ارتباط مستقیم مقصر بودیم. این وسط برخی شیطنت‌ها انجام شد و بحث‌هایی را به وجود آوردند که حقیقت نداشت. از طرف خودم می‌گویم که این بحث به هیچ وجه صحت نداشته است.

فارس: این بحث‌ها از کجا آغاز شد؟

این اختلاف از جذب پیمان شیرزادی آغاز شد. شیرزادی جزء لیست نفرات ما بود و همه دوستان این مسئله را می‌دانستند چرا که من در این مورد با این دوستان مشورت کرده بودم. اینکه چرا وقتی شیرزادی به فولاد آمد مقابل ما جبهه گرفته شد دیگر مهم نیست، از این به بعد باید مثل گذشته به دوستیمان ادامه دهیم تا این دوستی منجر به رشد فوتبال خوزستان شود. در بین 16 تیم حاضر در لیگ، ما 2 مربی بومی خوزستانی هستیم که فعالیت می‌کنیم، اگر ما در فولاد و استقلال خوزستان موفق شویم زمینه کار برای مربیان خوزستانی بهتر می‌شود و اعتماد مسئولان جلب خواهد شد اما اگر ما ضعیف شویم مربیان فرصت‌هایشان را از دست می‌دهند پس ما باید از همین ابتدای کار تمرکزمان را روی کار تیم بگذاریم.

 

فارس: وضعیت مصدومان فولاد به کجا انجامید؟

در هفته چهارم سینا مریدی و ایوب والی شرایط بازی پیدا می‌کنند و می‌توانند برای ما به میدان بروند. 

فارس: وضعیت رحیم زهیوی چه می‌شود؟

زهیوی شرایطش با سایر بازیکنان متفاوت است. ما از او زمانی استفاده می‌کنیم که به طور 100 درصد آماده شده باشد. اینکه شما مدت زمان زیادی کار کنیم و پس از یک بازی مصدوم شوید و 3 هفته مسابقات را از دست بدهید از لحاظ روحی و روانی روی کارتان تاثیر منفی می‌گذارد. ما به توانایی‌های زهیوی ایمان کامل داریم ولی برای اینکه بتوانیم به طور کامل از او استفاده کنیم زمانی به این بازیکن میدان می‌دهیم که به طور کامل آماده شده باشد. اگر زهیوی بگوید به طور 100 درصد آماده است از او استفاده می‌کنیم وگرنه به او یک هفته دیگر زمان می‌دهیم تا به طور 100 درصد آماده شود و در دیدار مقابل پیکان به میدان برود.

فارس: مقابل سیاه‌جامگان پیروز شدید آیا روند رو به رشد تیمتان آغاز شده است؟

بازی سختی را در مشهد با پیروزی پشت سر گذاشتیم. سیاه‌جامگان سپیدرود را شکست داده بود و مشخص بود چقدر تیم قوی‌ای است. خداراشکر عملکرد خوبی داشتیم و ضمن زدن 2 گل 2 موقعیت خوب را از دست دادیم و یک پنالتی‌مان گرفته نشد. می‌توانستیم برد پرگل‌تری به دست بیاوریم اما همین که 3 امتیاز را گرفتیم راضی هستیم. با این برد آرامش به تیم ما بازگشت از هواداران تشکر می‌کنم، آنها بعد از باخت مقابل پرسپولیس از ما حمایت کردند و به جوان‌ها فرصت دادند. ما می‌خواستیم از جوان‌ها به مرور استفاده کنیم ولی شرایط تیم باعث شد آنها زودتر وارد ترکیب شوند. این جوانان آینده باشگاه هستند و نمره قبولی گرفتند. اکنون با بازگشت مصدومان رقابت خوبی در تیم به وجود آمده و ما در مشخص کردن ترکیب اصلی با مشکل روبرو خواهیم شد و اینکه یک تیم خوب داشته باشی اتفاق بسیار خوبی است.

 

فارس: وضعت آرش افشین به کجا انجامید؟

افشین به ایفمارک رفت و تست پزشکی هم داد. ما او را در فاصله زمانی هفته ششم به عنوان بازیکن آزاد جذب می‌کنیم.

فارس: آیا بازیکن جدیدی به جز افشین جذب خواهید کرد؟

بعد از خروج آرمان رمضانی از لیست فولاد 15 بازیکن در سهمیه بزرگسال داشتیم که با حضور آرش افشین این تعداد به 16 می‌رسد. هنوز 2 جای خالی در لیست ما وجود دارد که می‌توانیم اگر مهره‌ای مد نظرمان بود جذب کنیم. ما در پست دفاع وسط نیاز به جذب بازیکن داشتیم که میلاد بدرقه در این چند بازی به عنوان یک بازیکن جوان عملکرد بسیار خوبی داشت و نشان داد که می‌تواند نظر ما را جلب کند.

فارس: ارزیابی شما از دیدار مقابل گسترش فولاد در هفته چهارم چیست؟

بازی سختی در پیش داریم. گسترش فولاد تیم بسیار خوبی است و مهره‌های قدرتمندی دارد. این تیم در دو بازی اول نتیجه خوبی نگرفت و همانند ما در هفته سوم به پیروزی رسید. این مسئله طبیعی بود چرا که گسترش فولاد هم نسبت به فصل قبل دچار تغییرات زیادی شد. بازی بسیار سختی در پیش داریم و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا هر 3 امتیاز را بگیریم.

فارس: صحبت پایانی.

جا دارد از بازیکنان با تجربه و بزرگ تیم به خاطر حمایتی که از جوانان داشتند تشکر کنم. بازیکنان بزرگ با حمایت خود و رهبری مناسب فضا را برای رشد بازیکنان فراهم کردند. جوانان ما هم به خوبی خود را نشان دادند و امید ما را نسبت به آینده بالا بردند.

نظرات بسته شده است.