از مادر شهید مازندرانی که 10 سال به‌ اجبار خانه‌نشین شد تا شهیدی که در اوج اقتدار مظلوم واقع شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، این روزها در سراسر ایران اسلامی نام شهدا و رشادت‌های آنان بار دیگر طنین‌انداز شده است. بار دیگر خونی سرخ از جنس عاشورا، تلنگری به همه مردم دنیا وارد کرد تا نشان دهد اهدافی وجود دارد که فرای دنیاست و ارزش گذشتن از جان و مال را دارد.

امروز شهید محسن حججی در آن‌سوی مرز با غربتی خاص، آسمانی شد و درگذشته از پیش از انقلاب، جوانانی راه خویش را برای پیروزی اسلام و مسلمین انتخاب کرده بودند.

سه شهید تنکابنی در پیش از انقلاب

تنکابن در پیش از انقلاب سه شهید در راه مبارزه با طاغوت تقدیم انقلاب کرد: شهید احمد تلاتری، شهید ابراهیم کربلایی بابایی و شهید منصور مسلمی.

جوان 18 ساله‌ای که درحالی‌که به تخت بسته شده بود، به شهادت رسید

سید احمد تلاتری فقط 18 سال سن داشت، خواهرش به ما گفت: سید احمد هر شب برای شنیدن سخنرانی حاج‌آقا عبدوست می‌رفت. روز آخر به مادرم گفت: «ما با بچه‌ها بیرون می‌رویم» ولی حرفی از راهپیمایی نزد.      
سیده هاجر تلاتری ادامه داد: آن روزها جوانان نسبت به این‌طور مراسمات و راهپیمایی‌ها آگاهی نداشتند و این برای اولین بار بود که در شهر ما اتفاق می‌افتاد.

شهیدان تلاتری، مسلمی و بابایی که سه دوست بودند، در راهپیمایی حضور پیدا کردند و با ایجاد درگیری بین مردم و رژیم شاهنشاهی، به سر سید احمد ضربه می‌خورد که به‌شدت آسیب می‌بیند. او را به اورژانس منتقل کرده و به تخت قفل و زنجیر می‌کنند و در همان حال در 23 مرداد سال 57 به شهادت رسید.

شهیدی که پس از عدم شهادت در جنگ تحمیلی، در نبرد با منافقین به شهادت رسید

شهید حشمت‌الله عشوری پس از حضور در جنگ 8 ساله دفاع مقدس، بعد از پذیرش قطعنامه به منزل بازگشت و ناراحت از اینکه به درجه شهادت نائل نیامد از مادر خود خواست تا به شهادت او راضی شود.    
برادر این شهید در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در مراحل اولیه ورود منافقین به کشور، اولین شهیدی که در عملیات مرصاد به شهادت رسید برادرم بود که با وقت‌کشی در برابر آنان، کمک شایانی به این عملیات کرد.

مادر شهیدی که 10سال رنگ آفتاب را ندید

عزت‌الله عشوری پدر بزرگوار آن شهید از عدم رسیدگی بنیاد شهید به خانواده شهدا گلایه کرد و گفت: همسرم 10 سال است که از خانه خارج نشده و مدت‌هاست آرزو دارد تا بیرون را ببیند.    
مادر شهید عشوری تنها نیاز خود را تهیه یک ویلچر برقی برای رفت‌وآمد به حیاط منزلش عنوان کرد و گفت: فرزندم بسیار روی بیت‌المال حساس بود و مال دنیا به چشمش نمی‌آمد و می‌گفت باید خود را برای دنیای باقی آماده کنیم. ما هم توقعی نداشته و نداریم اما 10 سال است که از منزل خارج نشده‌ام تا حتی آفتاب را ببینم.

پرچم نفاق در دست اصلاحات

خانواده شهدا این‌چنین مظلوم‌اند، شهدایی که بی‌هیچ توقعی جان خود را فدای اهداف والا می‌کنند اما ما در مقابل چه می‌کنیم؟! در میان این یک‌صدایی و اتحاد اقشار مختلف مردم، عده‌ای از طیف اصلاحات پرچم نفاق را به دست گرفته و با دشمن هم راه شده‌اند.

به‌طور مثال، روزنامه قانون در مطلبی توهین‌آمیز ضمن ملامت سپاه قدس و تذکر نسبت به بی‌توجهی به هشدارهای آمریکا، شلیک موشک‌های سپاه به مقر داعش در دیر الزور را اقدامی تنش‌زا معرفی کرد و شهادت جوانان ایرانی مدافع حرم را نتیجه اشتباهات محاسباتی ایرانی‌ها دانست.
نکته‌ای که بیش از همه آدمی را می‌آزارد، همراهی عده‌ای روشنفکرنما با دشمنان قسم‌خورده آن‌سوی آب است. جریانی که تصور می‌کند همه‌چیز حتی شهادت یک انسان مظلوم، میدان نبرد سیاسی است.

سابقه توهین و افترا جریان اصلاحات به نظام، سپاه و مدافعان حرم بی‌سابقه نبوده و نمونه آن در ذیل ذکر شده است.

همین روزنامه در ۲۵ بهمن ۹۴ در یادداشتی در صفحه اول با عنوان «چرا اسیر آمریکایی می‌گریست؟!» با زیر سوال بردن اقدام شجاعانه و مقتدرانه نیروی دریایی سپاه پاسداران در خصوص دستگیری سربازان آمریکایی در آب‌های کشورمان، در اقدامی سخیف، رفتار نیروهای سپاه پاسداران را به جلادان داعش تشبیه کرد!

درحالی‌که ملوانان و دولتمردان آمریکایی در اظهارات متعدد و جداگانه به رفتار منطقی و بدون هیچ‌گونه خشونت نیروهای سپاه پاسداران با ملوانان آمریکایی صحه گذاشته و بر آن تأکید کردند.

و اما تخطئه این اقدام سپاه پاسداران توسط این روزنامه اصلاح‌طلب در حالی بود که این اتفاق باعث احساس غرور بسیاری از ایرانیان به علت این توانمندی نظامی و سیطره بر مرزهای جمهوری اسلامی بود.

متأسفانه مصادیق بسیاری در خصوص زیر سوال بردن و تمسخر عقاید، باورها و ارزش‌های دینی و ملی مردم در مطبوعات اصلاح‌طلب موجود است. این شبهه‌پراکنی‌ها که با ادعای آزادی بیان به جنگ آزادی آمده است، هیچ‌گونه حدومرزی نمی‌شناسد.

از هتک حرمت و جسارت به ساحت ائمه اطهار و قرآن کریم گرفته تا ابهام پراکنی در مورد شهادت، ولایت و… و مورد هجو قرار دادن آرمان‌های انقلابی تا جایی که در اقدامی سخیف، شهادت امام حسین(ع) نتیجه خشونت‌طلبی رسول خدا(ص) در جنگ بدر شناخته شد.

لازم است جریان اصلاح‌طلب به‌جای چشم‌پوشی از توحش تکفیری‌ها و نقش اربابان غربی آن‌ها و پیدا کردن مقصر داخلی و تخطئه جریان مقاومت، کمی هم به فکر منافع ملی و عزت مردم کشورمان باشد.    

نظرات بسته شده است.