استقامت آزادگان ما ارزشی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سفیر افلاک مراد روشنی؛مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران لرستان پیش از ظهر امروزدر محفل خاطره گویی آزادگان ضمن گرامی داشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی گفت:امروزیادآورخاطره آزادی، مردانی است که در تحقق آیه های قرآنی استقامت به معنای واقعی کلمه سرسپردگی کردند.

 

وی افزود: خداوند در قرآن دستور استقامت می دهد،همان گونه که به پیامبر اکرم (ص) سفارش شده است؛ این استقامت، استقامت ارزشی و پایداری از ارزش های قرآنی است.

 

روشنی اظهار داشت: مردانی که سختی ها را به جان خریدند ، تا آخرین رمق و فشنگ جنگیدند و با بدنی مجروح به اسارت دشمن درآمدند.

 

وی بیان کرد: این عزیزان اجسادشان در انحصار دشمن بود و لی روحشان سرسپرده خدا بود.

 

روشنی با اشاره به خاطره ای ازدوران اسارت آزادگان گفت: افسرعراقی از یک اسیر سؤال می پرسد پدر و مادر برای توچگونه اند اسیر می گوید چشمان من هستند،تا اینکه افسر می پرسد نقش امامت برای تو چگونه است اسیر می گوید او قلب من است چراکه اگر چشم و یا گوش نداشته نداشته باشم هستم ولی اگر قلب نداشته باشم حیاتی در من وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: ساعت ها اسیر را با پاهای آویزان جلوی آفتاب نگه می دارند اما اسیرلحظه ای از بیان خود عقب نشینی نمی کند.

 

روشنی از مقاومت مردمان سه عصر پیامبر(ص)،امام خمینی (ره) و امام خامنه ای(مدظله العالی) یاد کرد و گفت: امروز جوانان  ما درعرصه ی مقاومت هم همین گونه هستند چراکه هدف در هر سه دوره یکی است و ارزش ،ارزش قرآنی است.

 

روشنی افزود: جوانانی همچون شهید حججی که آرامش و برق چشمانش دشمن را می شکند امام خود را قلب خود می دانند.

 

وی تأکید کرد: باید با زبان و بهره گیری از فرهنگ هنر فرهنگ ناب اسلام را معرفی کرد.

 

 روشنی با بیان این که دشمن در جور خودش از فصاحت،بلاغت و زیبایی های هنر استفاده می کند تصریح کرد: ما در معرفی حق توسط زبان هنر، ضعیف عمل کرده ایم در صورتی که زبان هنر زبان ارزشمندی برای معرفی عزت ها است.

 

 مدیر کل بنیاد شهید اذعان داشت: آزادگان انسان های خدایی شده،گنیجینه های عزت و افتخار،سرشار از عشق و معنویت هستند.

 

در پایان مراسم از تابلو نقاشی شهید محسن حججی؛ اثر آرش فروغی رونمایی شد.

 

نظرات بسته شده است.