برپایی نمایشگاه فرهنگی و رزمی ویژه هفته دفاع مقدس در خرم‌آباد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، ماشالله بازگیر، فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس که پنج‌شنبه، 26 مردادماه در استانداری لرستان برگزار شد، گفت: باید برای ترویج فرهنگ مقاومت و پیروزی و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تمام تلاش خود را به‌کار بگیریم.
وی افزود: اگر شهید حججی دیروز در بحث محرومیت‌زدایی و حلقه‌های صالحین شرکت نمی‌کرد، امروز شاهد به بار نشستن تاثیرات آن نبودیم چنان‌که این شهید بزرگوار با توجه به این تاثیرگذاری‌ها به سوریه رفت و در دفاع از حرم به شهادت رسید.
بازگیر ‌به برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته دفاع مقدس اشاره و اظهار کرد: در سالروز هفته دفاع مقدس در سپاه ناحیه خرم‌آباد نمایشگاه فرهنگی و رزمی ویژه‌ای تدارک دیده شده است که در محل بلوار شهید شفیع‌زاده، روبه‌روی کوی امام رضا(ع) اجرا خواهد شد.
وی بر ضرورت انتقال مفاهیم و دستاوردهای دفاع مقدس به نسل جدید تأکید نمود و یادآور شد: نسل فعلی، دستمان برای اجرای برنامه‌های فرهنگی پُر است، چراکه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی پُر از درس‌ها و تجربیات فرهنگی بی‌نظیر است که باید آنها را به نسل جدید انتقال داد.
فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد افزود: در نمایشگاه ویژه‌ای که هفته دفاع مقدس در خرم‌آباد برگزار می‌شود، بازسازی یکی‌از عملیات‌های دفاع مقدس که رزمندگان لرستانی در آن حضور داشته‌اند را انجام خواهیم داد تا رشادت‌های رزمندگان لرستان نشان داده شود.
وی گفت: یکی‌از ضعف‌های ما این است که تاکنون نتوانسته‌ایم رشادت‌های رزمندگان لرستانی در دفاع مقدس و عملیات‌های غرورآفرین را به‌خوبی بازگو کرده و به نسل جوان معرفی کنیم.

نظرات بسته شده است.