بی‌توجهی به تاریخ برایمان گران تمام می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا،سردار حاج حسین اسداللهی در یادواره از شهدای دفاع مقدس تا شهدای مدافع حرم که در کاشمر برگزار شد، اظهار کرد:آنچه امروز امت اسلامی به دست آورده سرمایه‌ای است که هزینه آن را شهدا با نثار خون و جان خود پرداخت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه پرداخت این سرمایه از 1400 سال قبل شروع شده است، بیان کرد: اکنون در دورانی که ما هستیم عده‌ای با نثار خون خود همچنان دارند این سرمایه را حفظ می‌کنند.همه ما باید یادمان باشد که این آرامش و امنیت را مدیون چه کسانی هستیم.

اسداللهی با بیان اینکه داشته‌های ما به فضا و مکان برنمی‌گردد بلکه دل‌هایی هستند که به نام اهل‌بیت(ع) گره خورده است، اظهار کرد: همه ما باید هر از چند گاهی تاریخ هشت سال دفاع‌مقدس و انقلاب را برای یکدیگر مرور کنیم.

وی با اعلام اینکه تاریخ انقلاب اسلامی ایران با حضور امت ولایتمدار، شهدا و جان‌نثاری همین مردم نوشته شده است، افزود: بسیاری در بیرون از مرزها در تلاش هستند تاریخ ایران اسلامی را دچار دستخوش تغییرات کنند.

سردار اسداللهی با اشاره به اینکه بسیاری در تلاش هستند تا تاریخ ایران اسلامی به فراموشی سپرده شود، گفت: اگر روزی دشمنان بخواهند انقلاب را از ما بگیرند ابتدا باید این تاریخ را تغییر دهند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همیشه تأکید بر این دارند تا مسیری که طی کردیم را مجدد مرور کنیم، هدف از برگزاری محافل و یادواره‌های شهدا را مرور تاریخ دانست و گفت:  همه ما موظف هستیم تاریخ ایران را حفظ کنیم.

اسداللهی با اعلام اینکه امروز ثابت شده با همین داشته‌هایی که برخی روی آن‌ها حساب نمی‌کردند یک امت پیشرو در تمامی عالم و جهان هستیم، عنوان کرد: ملت ایران در دنیا الگو و اسوه شده است.

وی همچنین با اشاره به 26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اشاره کرد و گفت: آزادگان تاریخ انقلاب اسلامی هستند،هرچند زندگی آزادگان به‌گونه‌ای بوده که هر لحظه در انتظار شهادت بوده‌اند اما همه رنج‌ها و سختی‌ها را تحمل کردند، اگر این تاریخ را به درستی منتقل کنیم بعدها افرادی آن را برای جوانان ما خواهند گفت که ضرر خواهیم کرد.

اسداللهی با اشاره به اینکه شهید حججی قبل از اینکه بخواهد به جبهه برود ابتدا می‌نشیند و کف پای مادر و دست پدر خود را می‌بوسد چون از سیره شهدا درس گرفته است، اظهار کرد: به اعتبار شهید حججی امروز همه جوامع اسلامی دور یکدیگر جمع شده‌اند.

وی با اعلام اینکه شهدای مدافع حرم در این دوره صحنه‌ای را رقم زدند که توانستند همه مردم را دور یکدیگر جمع کنند، افزود:شهدای حرم ادامه راه شهدای دفاع مقدس را تضمین کرده‌اند.

اسداللهی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم ثابت کردند هرکسی که دلش را به شهدای دفاع مقدس گره بزند حتماً هر روزی که نیاز باشد عملکردش مثل آن‌ها خواهد بود، افزود: بین شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس تفاوتی وجود ندارد.

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.