تجهیزات و امکانات آتش‌نشانی مشهد ‌با کشورهای اروپایی برابری می‌کند‌

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به‌نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید صولت مرتضوی با بیان این مطلب در مراسم بهره‌برداری از ایستگاه شماره 49 آتش‌نشانی و 15 بوستان محلی در حاشیه شهر مشهد که در شهرک شهید باهنر برگزار شد، اظهار داشت: در دوران خدمتم تلاش بر این بوده که خدمت بدون منت ارائه کنم و این کرسی را با غنای وجدان ترک کرده و امیدوارم مدیریت شهری بعدی این خدمات‌رسانی را در مشهدالرضا(ع) تداوم بخشد.

وی عنوان کرد: مشهد مدفن امام معصوم‌(ع) و قبله آمال انسان‎هاست و هر قلبی از هر جای ایران نا امید می‌شود، به سوی این حرم می‌آید و امیدوارم در آینده نیز روند خدمات رسانی ادامه یابد.

شهردار مشهد در ارتباط با قصه پرغصه حاشیه شهر مشهد، عنوان کرد: از دیرباز برداشت آسیب گونه‌ای از حاشیه شهر مشهد در اذهان وجود داشت. نگاه‌ها معطوف به فقر و عقب افتادگی و نبود خدمات بود و این مسایل در ذهن تداعی می‌شد.

مرتضوی به روزهای اول خدمت خود در شهر اشاره کرد و گفت: در اولین روزهای خدمتم و در بازدیدی که از حاشیه شهر مشهد داشتم، مشکلاتی چون کمبود فضای سبز، نبود امکانات ورزشی، معابر در هم پیچیده و غیره پیشروی حاشیه‌نشینان قرار داشت و آن‌ها که جزو بهترین شهروندان شهر هستند.

وی در ادامه افزود: بعد از 4 سال با نگاه مشتری که به حاشیه شهر می‌نگرم، فضای سبز مفرح، آیلندهای احداث شده، امکانات ورزشی، خدمات آموزشی، آسفالت معابر و لکه‌گیری آن‌ها، زمین‌های ورزشی و غیره را به خوبی مشاهده می‌کنم.

شهردار مشهد توسعه کمی و کیفی شهر را استراتژی مدیریت شهری خواند و گفت: 49 ایستگاه آتش نشانی در مشهد 3 میلیونی وجود دارد و تهران با 10 میلیون نفر جمعیت 120 ایستگاه آتش نشانی دارد.

مرتضوی عنوان کرد: به ازای هر 50 هزار نفر یک ایستگاه آتش‌نشانی در مشهد وجود دارد و دستگاه‌ها و تجهیزات و امکانات آتش‌نشانی در این کلانشهر با کشورهای اروپایی برابری می‌کند.

وی به تربیت نیروی انسانی متعهد، مومن، معتقد و خادم اشاره کرد و ادامه داد: در آتش سوزی برج سلمان آتشنشانان به گونه‌ای کار می‌کردند که نشان دادند اعتقاد به سوختن برای ساختن مملکت و نجات جان انسانها دارند.

مرتضوی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع شهادت شهید مدافع حرم حججی زاده اشاره کرد و گفت: وی در اوج اقتدار همچون حضرت اباعبدا…الحسین(ع) و با رشادتی مانند حضرت ابوالفضل(ع) سر داد تا عزت و اقتدار اسلام باقی بماند.

شهردار مشهد عنوان کرد: نام شهید حججی در تاریخ اسلام و جهان ثبت شد و هماوردی آن در مقابل تمام دستاوردهای استکبار سرآمد همه رشادت‌ها گردید.

مرتضوی ضمن تبریک سالروز بازگشت آزادگان به میهن، افزود: جانبازان و ایثارگران عزیز برگ زرینی در تاریخ جهان و اسلام ورق زدند و روکش این کتاب ایثار و مقاومت، پایداری و استواری است.

نظرات بسته شده است.