ثبت خاطرات جانبازان و آزادگان ناجا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، سردار “حسین اشتری” در آیین تجلیل از آزادگان نیروی انتظامی با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار کرد: همزمان با دوران دفاع مقدس ، رزمندگان اسلام و انقلاب برای دفاع از خاک و ارزش های ولایی ، دینی و انقلابی از جان مایه گذاشتند و در این مسیر برخی شهید ، عده ای جانباز و برخی نیز اسیر شدند، به هرحال همه رزمندگان و دلاورمردان دوران دفاع مقدس برای صیانت از کیان و مرزهای کشور تلاش کردند و جانفشانی همه این عزیزان ستودنی است.

وی با تأکید بر اینکه امنیت امروز جمهوری اسلامی ایران پس از لطف خداوند و تدابیر و منویات مقام معظم رهبری حاصل جانفشانی رزمندگان اسلام و انقلاب است ، افزود: اگر روحیه ایثار، جهاد ، سلحشوری و جانفشانی رزمندگان اسلام و انقلاب نبود امروز این امنیت مثال زدنی را نداشتیم.

این مقام عالی انتظامی کشور ادامه داد: پس از دوران دفاع مقدس ، فرهنگ ایثار و شهادت همچنان وجود دارد ، بطوری که شاهدیم همکارانم در اقصی نقاط کشور برای حفظ نظم، آرامش و امنیت تا پای جان تلاش می کنند و گاهی در مسیر مبارزه با اشرار و قاچاقچیان به فیض شهادت نائل می شوند.

سردار اشتری تأکید کرد: مجاهدت ها و دلسوزی برای کشور و صیانت از ارزش های دینی و اسلامی منحصر به دوران هشت سال دفاع مقدس نبوده و نیست و امروز فرهنگ شهادت همچنان زنده است، بطوری که شاهدیم مدافعان حرم برای دفاع از اسلام ایثارگری می کنند.

این مقام عالی انتظامی با تأکید بر اینکه تکریم ایثارگران ، جانبازان ، آزادگان و خانواده شهدا از رویکردهای اولویت دار نیروی انتظامی است، بیان کرد: در همین راستا، آیین تجلیل از ۲۱۰۰ آزاده نیروی انتظامی به صورت سراسری در کشور برنامه ریزی شد و امروز نیز  به همت فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و معاونت نیروی انسانی ناجا شاهد برگزاری این مراسم در تهران و ستاد فرماندهی هستیم.

وی تأکید کرد: حفظ شأن و منزلت خانواده معزز شهدا ، ایثارگران،  جانبازان و آزادگان را بر خود فرض می دانیم چرا که معتقدیم این عزیزان ذخیره های ماندگار انقلاب اسلامی هستند و باید از برکات وجود این عزیزان بهره ببریم.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه بر ضرورت تبیین تمام ابعاد دوران دفاع مقدس برای نسل های آینده تأکید کرد و افزود: یکی از برنامه های ناجا ثبت خاطرات جانبازان و آزادگان است، چرا که معتقدیم نسل جوان باید با دلاورمردی این عزیزان آشنا شود و ابعاد مختلف این ایثارگری ها روشن و فرهنگ ایثار و شهادت ترویج شود.

وی در ادامه با اشاره به شهادت مدافع حرم؛ شهید ” محسن حججی ” خاطر نشان کرد: در صدها کیلومتر فراتر از مرزهای کشور، مدافعان حرم برای دفاع از ارزش ها جانفشانی  می کنند ، جوانان و شیرمردانی که دل در گرو اسلام دارند و شهید محسن حججی نیز یکی از همین جوانان غیور بود که در انتخاب مسیر درست عاقبت به خیر شد و شهادت این عزیز سند رسوایی تکفیری‌ها است.

این مقام عالی انتظامی تأکید کرد: شهید حججی و دیگر مدافعان حرم نماد بارز دفاع از اسلام و حقانیت آن هستند و باید از این جوانان درس بگیریم.

وی در ادامه خطاب به خانواده آزادگان گفت: صبوری و استقامت شما عزیزان در دوران دفاع مقدس و پس از آن فراموش نمی شود.  شما  نقش موثری در پیروزی داشتید ، اگر صبوری و همراهی مادران ، همسران ، خواهران و خانواده های رزمندگان انقلاب و اسلام نبود موفقیتی حاصل نمی شد و ما از این بابت قدردان شما هستیم.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، وی در پایان از برنامه ریزی و تلاش برای راه اندازی مجمع آزادگان ناجا خبر داد و گفت: راه اندازی این مجمع می تواند در ارتباط نزدیک تر با آزادگان و خانواده های این عزیزان کمک کند. 

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.