داعش منتظر سیلی سختی از فرزندان امام خامنه ای باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، در این گردهمایی بزرگ که به عنوان برنامه آغازین دومین جشنواره فرهنگی هنری آئینه های مقاومت و با حضور چشمگیر آزادگان شهرستان های کاشان و آران و بیدگل برگزار شد سالروز  ورود اسوه های صبر و استقامت به میهن اسلامی گرامی داشته شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در این آیین با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی هنری آئینه های مقاومت برای دومین سال متوالی در این منطقه فرهنگی اظهار کرد:‌ پس از استقبال جامعه آزادگان منطقه کاشان و آران و بیدگل از اجرای نخستین دوره این جشنواره، در سال جاری نیز این آیین به پاس رشادت ها و استقامت این الگوهای مقاومت و پایمردی در موسم بازگشت پرستوهای عاشق میهن اسلامی برگزار می شود.

مجتبی رضازاده هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت برای نسل امروز جامعه دانست و گفت: نهادینه کردن بنیان های این تفکر ناب، یکی از ضرورت های جامعه محسوب می شود که امروز بیش از هر زمان دیگری در عرصه فرهنگ به خصوص حوزه مدیریت شهری به آن نیازمندیم.

وی اجرای حرکت نمادین و شبیه سازی ورود آزادگان به کشور در سالروز این رویداد خاطره انگیز و برگزاری شب های شعر و خاطره با حضور یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس و ایثارگران و آزادگان را از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به مناسبت این ایام ذکر کرد و همچنین پاسداشت روز مقاومت اسلامی به عنوان برنامه دیگر این سازمان برای روزهای پایانی مردادماه یادآور شد.

جانشین معاون فرهنگی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این همایش، آزادگان را مصداق آیه شریفه « إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَ‌بُّنَا اللَّـهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا. » دانست و گفت: دشمن به دنبال آن بود که علاوه بر جسم ها، هویت اصیل و روح بلند آزادگان را به تسخیر درآورد و همه تلاش خود را با روش های مختلف چون شکنجه، توهین، تحقیر و…صرف کرد اما تمام این اقدامات در برابر اراده های آهنین محکوم به شکست بود. سردار حمید مختص آبادی، با اشاره به برخی افراد سست اراده در دوران اسارت عنوان کرد: افرادی که در اردوگاه ها به هر دلیلی تسلیم اراده دشمن شدند مجبور به دادن امتیازات بیشتر می شدند و بیشتر توسط او تحت فشار قرار می گرفتند.

وی سپس با مقایسه مقاومت و وادادگی در دوران اسارت و شرایط امروز، خطاب به مسئولان بیان کرد: اگر «استقامت» به عنوان اصل قرآنی محور قرار گیرد و آنچه که مقام معظم رهبری مبنی بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا می فرمایند مورد توجه باشد منافع ملی تأمین می شود و آمریکایی ها نمی توانند ذره ای امتیاز بگیرند.

جانشین معاون فرهنگی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جریان مقاومت را نشأت گرفته از روح امام راحل، خون شهدا و استقامت آزادگان دانست و افزود: این جریان، نظام سلطه را در سراسر جغرافیای منطقه ناکام گذاشت و نقشه شیطان بزرگ برای تحقق خاورمیانه بزرگ و استقرار و گسترش حکومت های لیبرال که تأمین کننده منافع آمریکا تا سال ها بلکه قرن ها باشد را نقش بر آب کرد.

وی در ادامه شعار مبارزه با داعش از سوی آمریکا و متحدانش را یک لفاظی خواند و گفت: بر خلاف این چهره و لفاظی های فریبنده، مشاهده می کنیم هر جا جبهه مقاومت در حال پیشروی است و یا داعش نیاز به کمک دارد آمریکایی ها به میدان می آیند و تروریست ها را مورد حمایت قرار می دهند.

مختص آبادی، بهره برداری دشمن از فضای مجازی و استفاده از برخی عناصر خود فروخته داخلی برای تخریب نظام اسلامی با راه اندازی برخی سایت ها و کانال های معاند را یادآور شد و تصریح کرد: زمانی که یک جوان ۲۵ ساله این چنین جان خود را فدای ملت و دین می کند چگونه این عناصر به مزدوری برای دشمن روی می آورند و علیه مردم و کشور خود اقدام می کنند.

وی، با بیان اینکه انتقام خون شهید حججی گرفته می شود تأکید کرد: داعش منتظر باشد سیلی سختی از فرزندان امام خامنه ای می خورد و این جنایت او بی پاسخ نمی ماند.

 شهردار کاشان نیز در این مراسم، با تقدیر از نقش آفرینی آزادگان در حل  مشکلات شهری و تأکید برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، احداث باغ موزه دفاع مقدس را گامی در این راستا عنوان و خاطرنشان کرد: این مجموعه خدمات فرهنگی مختلفی را به شهروندان در ایام سال به خصوص در عرصه پاسداشت رشادت های شهدا، جانبازان و ایثارگران ارائه می کند.

سید محمد ناظم رضوی با اشاره به گشایش موزه دربردارنده آثار شهدای کاشان، از برپایی نمایشگاه ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این باغ موزه خبر داد.

وی، همچنین به راه اندازی مرکز فرهنگی و ورزشی جانبازان و ایثارگران نیز اشاره و اضافه کرد: این مرکز با مشارکت مرکز توانبخشی جانبازان حضرت خاتم الانبیا(ص) برای ارائه خدمات مناسب به این اسوه های جهاد و ایثار برپا می شود.

شهردار کاشان با یادآوری پیشنیه غنی اعتقادی و ولایت مداری مردم کاشان به عنوان یکی از نخستین شهرهای تشرف یافته به دین تشیع، جایگاه امروز دارالمومنین با توجه به آمار شهدای مدافع حرم از این منطقه را ممتاز خواند.

اجرای میلاد هارونی، بخش دیگر این همایش بود که در آن این خواننده ارزشی کشور، از برخی آثار جدید خود رونمایی کرد؛ «کربلا همچنان جاری است» که در وصف شهید محسن حججی تولید شده برای نخستین بار به اجرا در آمد…هارونی در ادامه اثر «بی امان نامه» را همراه با انیمیشن خلیج فارس ارائه کرد که به همراه «عشق بی مرز» و «منم باید برم» با استقبال حاضران مواجه شد.

خاطره گویی آزاده سرافراز شعبانعلی اسماعیلی، تقدیر از تعدادی آزادگان منطقه کاشان و آران و بیدگل، پخش مستند «النصر فی الأسر» مقاومت اسلامی نجبا و… از دیگر بخش های این گردهمایی بزرگ به شمار می رفت.

همایش بزرگ آزادگان شهرستان های کاشان و آران و بیدگل به عنوان یکی از برنامه های دومین جشنواره فرهنگی هنری آئینه های مقاومت به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری گروه مقاومت اسلامی نجبا، بنیاد شهید و امور ایثارگران و موسسه پیام آزادگان برگزار شد.

نظرات بسته شده است.