دومین جشنواره فرهنگی آینه‌های مقاومت در شهرستان کاشان برگزار شد+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از کاشان، دومین جشنواره فرهنگی آینه‌های مقاومت به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با حضور آزادگان کاشانی و آران و بیدگلی، مسئولان شهری و لشکری در شهرستان کاشان شامگاه چهارشنبه برگزار و با استقبال باشکوه مردم کاشان و آران و بیدگل همراه شد.

نقل خاطره‌گویی از آزاده سرافراز شعبانعلی اسماعیلی، اجرای زنده میلاد هارونی با چند قطعه از جمله "کربلا همچنان جاری است" با محوریت شهید حججی، "بی امان نامه است" و غیره، پخش کلیپ مستند از گروه "نجباء" و تقدیر از آزادگان بخشی از برنامه‌های در نظر گرفته شده این برنامه فرهنگی بود.

مجتبی رضازاده در این مراسم ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین و میهمانان حاضر در مراسم اظهار داشت: آزادگان آیینه‌های مقاومت در هشت سال دفاع مقدس بوده و در همین راستا نیز خرسندیم که موفق به برگزاری برنامه آیینه‌های ایثار ویژه جانبازان 50 الی 70 درصد شدیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان افزود: این سازمان بر خود وظیفه می‌داند در راستای ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت برنامه‌هایی که این مهم را در جامعه نهادینه می‌کند، برگزار کند و لذا در همین راستا بر اساس زنده نگه داشتن یاد آزادگان حرکت نمادین ورود آزادگان پیش بینی شده و برگزار می‌شود.

مشاور شهردار کاشان از برگزاری شب‌های شعر به همین مناسبت در مساجد سراسر کاشان خبر دارد و خاطرنشان کرد: در سال جاری تصمیم گرفتیم تا مردم را با نهضت مقاومت اسلامی بیشتر آشنا کنیم تا بدانند چگونه این آزادی و استقلال به دست آمده است.

رضازاده ضمن اشاره به دستاوردهای برگزاری جشنواره آینه‌های مقاومت تصریح کرد: از جمله دستاوردهای این جشنواره آن بود که آزادگان و بنیاد شهید دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل در کنار یکدیگر بودند.

سیدمحمد ناظم رضوی نیز در این مراسم ضمن عرض تبریک به مناسب فرارسیدن سالروز ورود آزادگان و عرض تسلیت به مناسبت شهادت شهید حججی اظهار داشت: هر چه داریم مدیون ایثارگری آزادگان هشت سال دفاع مقدس است.

شهردار کاشان ضمن اشاره به بهره‌گیری از آزادگان در مدیریت شهری افزود: در طول چهار سال خدمت‌رسانی به مردم کاشان درنظر داشتیم تا در حوزه‌های مختلف شهری اولویت استفاده از نظرات صاحب نظران با آزادگان باشد.

ناظم رضوی ضمن اشاره به ایجاد باغ موزه دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بخشی از ساخت این مجموعه آغاز شده و موزه باغ موزه دفاع مقدس کاشان در هفته دفاع مقدس برپا شده و رشادتهای رزمندگان کاشانی در هشت سال دفاع مقدس در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

وی ضمن اشاره به ایجاد مرکز خدمات فرهنگی ورزشی با همکاری مرکز توانبخشی جانبازان به جهت خدمت‌رسانی تصریح کرد: امید است پایه‌ریزی خدمت به خوبی شکل گرفته باشد به گونه‌ای که روحیه شهید و شهادت طلبی در مردم نهادینه شود زیرا وجود تعداد قابل توجه شهید مدافع حرم در این شهرستان مایه افتخار است.

نظرات بسته شده است.