“رگ خواب” و “ماجراى نیمروز”در صدر برگزیدگان منتقدان سینما/بهداد جایزه اش را به شهید حججى تقدیم کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار برنا، یازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی به دبیری جعفر گودرزی عصر امروز پنجشنبه ۲۶ مرداد در محل سالن همایش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد. در این مراسم که اجرای آن را فرزاد حسنی برعهده دارد جوایز نامزدها در بخش های مختلف اهدا شد. 

فرزاد حسنی مجری مراسم با ذکر نام منتقدان فقید سینمای ایران از حاضران خواست یک صدا آنان را تشویق کنند. همچنین در این مراسم یاد شهید حججی گرامی داشته شد. در ادامه با پخش کلیپی از علی معلم منتقد و نویسنده سینمایی یاد شد و آذر معماریان همسر وی روی سن درباره همسرش سخن گفت.

برگزیدگان بخش موسیقی

در ادامه مراسم جایزه بخش موسیقی متن فیلم اعلام شد که دیپلم افتخار بھترین موسیقی متن جشن یازدھم به ستار اورکی برای «ویلایی ھا» رسید. اورکی جایزه خود را به علی معلم اهدا کرد.

تندیس بھترین موسیقی متن جشن یازدھم به سهراب پورناظری برای «رگ خواب» رسید. پورناظری در سخنانی گفت: این اولین جایزه سینمایی من است.

برگزیده بهترین طراحی صحنه و لباس

تندیس بھترین طراحی صحنه و لباس جشن یازدھم به بهزاد جعفری طادی برای «ماجرای نیمروز» رسید.

برگزیدگان بخش چهره پردازی

دیپلم افتخار بھترین چھرہ پردازی به ایمان امیدواری برای «خفگی» رسید.
تندیس بھترین چھرہ پردازی به محسن دارسنج برای «ماجرای نیمروز» رسید. . دارسنج جایزه خود را به شهید محسن حججی تقدیم کرد.

برگزیدگان بخش تدوین

دیپلم افتخار بهترین تدوین به سجاد پهلوان زاده برای فیلم «ماجرای نیمروز» رسید.
تندیس بهترین تدوین به بهرام دهقانی برای فیلم های «نگار» و «خفگی» رسید.

برگزیدگان بخش بازیگر مکمل مرد

تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به هادی حجازی فر برای فیلم «ماجرای نیمروز» رسید.

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد به کوروش تهامی ‌برای بازی در فیلم «رگ خواب» رسید.

تندیس بهترین بازیگر مرد به حامد بهداد برای «سد معبر» رسید./ بهداد در سخنانی: افتخار زیادی است که از دست آقای مهرجویی جایزه می گیرم. ما هنرمندها آنطور که باید از عباس کیارستمی نگفتیم./ من نمی توانم از تصویر شهید محسن‌حججی بگذرم. این لحظه را تقدیم می‌کنم به روح پرفتوحش.

 

برگزیده بخش فیلمبرداری

تندیس بهترین فیلمبرداری به مسعود سلامی برای فیلم «خفگی» رسید.

بزرگداشت گوهر خیراندیش 

در ادامه کلیپی برای بزرگداشت گوهر خیراندیش نمایش داده شد. تهمینه میلانی و کمند امیرسلیمانی با حضور روی صحنه از گوهر خیراندیش تجلیل کردند.

میلانی با انتقاد از انتخاب های این جشن گفت: نمی دانم ملاک انتخاب فیلم ها چه بوده ولی حتی فیلم مرا ندیدند. منتقدان ما باید مستقل باشند. فیلم من را که دولت کنار گذاشت شما هم کنار گذاشتید.

جایزه خلاقیت و استعداد درخشان (ویژه فیلمسازان اول) 

با حضور فاطمه گودرزی، ھوشنگ گلمکانی و سامان مقدم، اولین جایزہ خلاقیت و استعداد درخشان به منیر قیدی برای «ویلایی ھا» رسید.

برگزیدگان بخش بازیگر زن و مکمل زن

تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل زن به  طناز طباطبایی برای فیلم «ویلایی ها » رسید.

در ادامه مراسم منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما به حواشی انتقاد یک بازیگر پیشکسوت از بازیگری دیگر اشاره کرد و گفت: وای بر ما و نسل ما که تنفر می پراکنیم. اتفاقاتی افتاد که می خواستم مراسم را ترک کنم. از نوید محمدزاده و حامد بهداد ممنونم که به ما احترام یاد دادند.

در ادامه مراسم با حضور سعید راد بزرگداشت جمشید ھاشم پور بازیگر سینما برگزار شد. هاشم پور جایزه خود را به همسرش اهدا کرد.

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول‌ زن به ثریا قاسمی برای فیلم «ویلایی ها» اهدا شد.

تندیس بهترین بازیگر نقش اول‌ زن به لیلا حاتمی برای فیلم‌ «رگ خواب» رسید.

برگزیده بخش بهترین فیلمنامه

تندیس بهترین فیلمنامه به معصومه بیات برای فیلم «رگ خواب» اهدا شد.

برگزیدگان بخش بهترین کارگردان

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به محمدحسین مهدویان برای فیلم «ماجرای نیمروز» اهدا شد. . مهدویان گفت: خوشحالم در جشنواره فجر جایزه بهترین فیلم از نگاه مردم را گرفتم و امشب هم از منتقدان این جایزه را دریافت کردم.

تندیس بهترین کارگردانی به حمید نعمت الله برای فیلم «رگ خواب» رسید./ نعمت الله پس از دریافت جایزه: نظر منتقدان برای من بسیار مهم است. شما نقش اصلی را دارید که یک فیلم در یادها بماند.

برگزیده بخش بهترین فیلم

تندیس بهترین فیلم نیز به حمید نعمت الله برای فیلم «رگ خواب» رسید.

نظرات بسته شده است.