شهدای مدافع حرم دین و فضائل اخلاقی را احیا کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  خبرگزاری تسنیم از نکا، حجت‌الاسلام سید مفید حسینی کوهساری در مراسم بیستمین یادواره شهدای روستای کوهسارکنده به مناسبت بازگشت آزادگان به وطن و گرامیداشت شهید حججی گفت: شهدا، جانباران، آزادگان و ایثارگران با اهدای جان خود امنیت و آرامش را برای ما به ارمغان آوردند که باید قدردان این قهرمان و جوانمردان تاریخ باشیم.

مدیر ارتباطات و روابط بین‌الملل حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: بسیاری از کارشناسان خارجی به دین اعتقادی نداشته و از نظر مبانی نظری امکان ندارد دین انقلاب کند اما خدا خواست که حضرت امام خمینی(ره) با محوریت دین انقلاب کند و حکومت اسلامی بنا شد.

وی تصریح کرد: در جنگ 33 روزه رژیم اشغالگر قدس شروع کننده جنگ بود و همه قدرت‌های جهانی پشت این رژیم ایستادند اما نتیجه پیروزی با 3 هزار نفر جوان انقلابی و عاشق و فدایی رهبر یعنی حزب‌الله بود.

حسینی گفت: بسیاری از کارشناسان دنیا در تعجب هستند که چه عزتی ایران دارد که رئیس جمهور کشورهای دیگر نمی‌توانند به‌راحتی با سران کشورهای قدرتمند ملاقات داشته باشند اما ایران قدرتمندانه 7 سال 6 قدرت دنیا را پای میز نشاند.

وی گفت: امروزه دین محور تحولات عالم است که رزمندگان ما در 8 سال دفاع مقدس و اکنون شهدای مدافع حرم  دین و فضائل اخلاقی را احیا کردند.

حسینی بیان کرد: امروز ایران در دنیا عزتمندو  مکتب اهل بیت(ع) و شیعیان عزیز است و دشمنان دیدند که دین اسلام قدرتمند است و روزی شاهد فراگیری دین اسلام در جهان خواهیم بود.

مدیر  ارتباطات و بین‌المللی حوزه‌های علمیه سراسر کشور بیان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری  محصول آن انقلاب اسلامی در یک پیچ تمدنی قرار داریم که دنیا در مسیر تحول قرار گرفته است و شاکله نظام بشری در این پیچ قرار دارد که تمدن‌های موجود یا شکست خوردند یا کمرنگ شدند اما جمهوری اسلامی ایران قوی شد که  برکت انقلاب و شهدا این  ظرفیت را ایجاد کردند که تمدنی عمل کنیم یعنی علاوه بر تاثیرگذاری بر سرنوشت انسان‌های عالم برای نسل‌های بعد هم تاثیرگذار باشیم.

رئیس سابق  کالج اسلامی در اندونزی گفت: اکنون باید همه به  وظیفه خود عمل کنیم تاشرمنده خون شهدا و امام شهدا نباشیم و رهرو واقعی شهدا باشیم.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری یاد شهدا باید همیشه در فضای جامعه زنده بماند که یادواره شهدا بهترین فرصت برای آشنایی نسل جوان با آرمان شهدا است.

روستای کوهسارکنده 9 شهید تقدیم انقلاب کرده است.

نظرات بسته شده است.