محسن چونان پرنده‌ای سبکبال از تعلقات دنیوی چشم پوشید و جواز عروج به عرش را دریافت کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس جامعه قرآنی کشور صبح امروز در مصلای نجف‌آباد بزرگداشتی برای شهید محسن حججی برگزار کردند.

در این مراسم چهره‌هایی چون محمد‌رضا پورزرگری، احمد ابوالقاسمی، مسعود نیک‌دستی، مسعود عنایتی مقدم، رحیم قربانی، حجت‌الاسلام حمید محمدی، حجت‌السلام دری نجف‌آبادی، محمد‌حسین محمد‌زاده و بسیاری از چهره‌های قرآنی کشور حضور داشتند.

تلاوت احمد ابوالقاسمی، مسعود نیک‌دستی، محمد‌رضا پورزرگری، مرثیه‌خوانی اهل‌بیت(ع) و سخنرانی حجت‌الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی از جمله آیتم‌های این مراسم بود و در پایان ضمن قرائت بیانیه‌ جامعه قرآنی از خانواده شهید محسن حججی تجلیل شد.

متن بیانیه به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم
بسم رب الشهداء و الصدیقین

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل أحیاء عندربهم یرزقون

خانواده پرافتخار شهید سرافراز مدافع حرم محسن حججی(ره)

سلام علیکم بما صبرتم

چگونه می‌توان جایگاه و منزلت شهید بزرگوار شما، آن مسافر ممتاز ملکوت را توصیف نمود؟!

تلالو پرتو نور وجود شهید سرافراز دودمان شما، ظلمات را در هم شکست تا چراغ پرفروغ راه دلدادگان عاشق ولایت‌مدار و دیگر راهیان سفر آسمانی شود.

محسن عزیز شما، چونان پرنده‌ای سبکبار و سبکبال، از تمامی تعلقات دنیوی چشم پوشید تا با پرواز از مُلک تا ملکوت، جواز عروج به عرش را دریافت و به منبع عظیم وجود واجب‌الوجود متصل گردد.

سرخی فلق از برکات خون پاک شهیدان بزرگواری چون محسن عزیز شماست که نوید طلوع و ظهور خورشید را سرداده و واژگانی چون ایثار و فداکاری و استقامت و جان‌فشانی را معنی بخشیده است.

خصلت و اعتقاد عمیق قرآن باوری او سبب گشت تا ندای (انّی انا ربّک) را با گوش جان شنید و سپس خطاب (فاخلع نعلیک) را دریافت نمود و پس از دریافت خبر مسرّت بخش (انّک بالواد المقدّس طوی)، مخاطب (یا أیتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه!) قرار گرفت و از رهگذر طی مراحل والا و بالا، تا بدانجا اوج گرفت که جبرائیل، به سر مقدس او، بال می‌سوزاند!!!

خاک حریم حرم بخود می‌بالد که قطرات خون پاک آن شهید مظلوم را در دل خود جای داده تا بزودی به سیلی خروشان تبدیل و بنیاد دین ستیزان بی‌ریشه داعش را از بیخ و بن بر کَنَد.

آحاد جامعه قرآنی ایران اسلامی، شهادت مظلومانه و غریبانه، اما مردانه و شجاعانه فرزند برومند شما را که با شعار کربلائی (هیهات منّا الذله)، ترجمان شایسته (انّی لا اری الموت إلّا سعاده) شد و پیام عزت و سربلندی ایران اسلامی را با نگاه نافذ و عمیق خود به جهانیان ابلاغ نمود، به محضر مبارک آن خانواده پرافتخار تبریک و تسلیت عرض نموده، صبر و صلابت باشکوه شما را ارج نهاده و بر ادامه جهاد بی‌امان و مبارزه قاطع با کلیه دشمنان مکتب و قرآن و بدخواهان نظام مقدس اسلامی، تحت رهبری‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای مد ظله العالی تأکید می‌نماید.

آجرکم الله و ادام الله عزکم

جامعه قرآنی جمهوری اسلامی ایران

۲۶ مرداد ماه سال ۱۳۹۶

نظرات بسته شده است.