ویژگی‌های شخصیتی شهید محسن حججی/ وظیفه سنگین هنرمندان برای بیان ابعاد مختلف این حماسه

سردار مجتبی شیروانیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون شهادت محسن حججی اظهار داشت: در سطح کشور خودمان تمام مردم با این اتفاق تحت تاثیر قرار گرفته و استقبال و همراهی خودشان را اعلام کردند و حتی در سطح منطقه و کشورهای دیگر هم واکنش‌هایی را به همراه داشت هرچند برای اینکه آثار این اتفاق کاملا بیرون بیاید و مطالب و اظهار نظرهایی که شده نمایان شود نیاز به گذشت زمان است.

وی با بیان اینکه خلوص شهید حججی ایشان را به این درجه و مقام رساند که مانند سیدالشهدا(ع) به شهادت برسد، تصریح کرد: صحنه شهادت ایشان عصر عاشورا را زنده کرد و تمام عناصری که در فیلم اسارت ایشان پیداست آتش پشت سرشان، خیمه‌های آتش گرفته، اسارت و بعد از آن بریده شدن سرشان، شهدایی که روی خاک افتادند و داعشیان ملعون با ماشین از روی آن‌ها عبور می‌کنند، عصر عاشورا را به وضوح تکرار و زنده کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان افزود: تمام این صحنه‌ها عاشورا را در طول تاریخ ماندگار کرد و روز به روز ابعاد مختلف آن بیشتر برای مردم نمایان می‌شود اکنون با توجه به وجود این پیشینه در ما، شهادت محسن حججی دوباره آن عصر را تداعی کرد، اما برخی در داخل کشور خودمان درباره این رخداد جهانی فرافکنی‌هایی می‌کنند و اراجیفی را نشر می‌دهند که درست نیست.

سردار شیروانیان گفت: باید فهمید مشکل این افراد چیست که چنین حرف‌هایی را منتشر می‌کنند، مشکل آن‌ها با دین خداست یا با سیدالشهدا(ع)؛ چون شهید حججی و امثال او راه انبیا و اباعبدالله الحسین (ع) را ادامه می‌دهند و کسانی که این اراجیف را منتشر می‌کنند تکلیفشان با خودشان و بقیه معلوم نیست.

وی با بیان اینکه افرادی که باید در راس باشند از بسیاری از مردم عقب‌ترند، بیان کرد: مردم با این شور و شوق از شهادت شهید حججی استقبال و تجلیل کردند اما برخی سودجویان و مخالفان جوری دیگری رفتار می‌کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های اسلامی دفاع مقدس با اشاره به نقش هنرمندان و رسانه‌ها در ترویج سبک زندگی و افکار و اندیشه شهید حججی خاطر نشان کرد: اکنون وظیفه هنرمندان و نویسندگان است که هرکدام ابعاد مختلف این حماسه را به اشکال مختلف تحلیل و به دنیا مخابره و ارائه کنند.

وی گفت: اکنون رسالت هنرمندان و اصحاب رسانه این است که شهادت محسن حججی و شخصیت او را به جهانیان بشناسانند.

نظرات بسته شده است.