کرمانشاه ۱۰ هزار شهید، ۲۰ هزار جانباز و دو هزار آزاده دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پاک پرس، رازانی در همایش تجلیل از آزادگان، اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی و حتی پیش از انقلاب توطئه هایی برای نابودی انقلاب و اسلام از سوی دشمن طراحی شد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه جهان استکبار از قرنها قبل علیه اسلام توطئه داشته گفت: توطئه استکبار محدود به ده ها سال اخیر نیست بلکه به صدها سال پیش بازمی گردد.

رازانی تشکیل دولت صهیونیسمی را یکی از این توطئه ها دانست و گفت: امروزه نیز توطئه ها برای تضعیف اسلام، تکه تکه کردن آن و بدنام کردن اسلام ادامه دارد.
وی افزود: بخشی از توطئه های دشمنان با طراحی جنگی که علیه ایران راه انداختند اجرایی شد که با وجود رهبری، مردم، نیروهای مسلح و رزمندگان نجات یافتیم.

رازانی گفت: 130 هزار رزمنده کرمانشاهی در قالب گردان و یگانهای بسیج و سپاه ثبتنام کرده بودند در حالی که استان ما در آن زمان کمتر از یک میلیون و نیم جمعیت داشته است.

وی با اشاره به اینکه همه ملت در آن امتحان بزرگ حاضر بودند افزود: جانبازان، آزادگان و اسرا از آن امتحان بزرگ سربلند بیرون آمدند.

رازانی با گرامیداشت یاد شهید حججی، وی را آخرین آزاده خواند و گفت: شهیدان و آزادگان روی بشریت را در پیشگاه الهی سفید کردند.

نظرات بسته شده است.