کسانی که به حضور سپاه در سوریه ایراد می گیرند از شهادت «محسن حججی» عبرت بگیرند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا؛ صبح امروز سومین یادواره آزادگان شهید استان یزد و بزرگداشت یاد و خاطره  شهید مدافع حرم «محسن حججی» در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر صمدی یزدی در این مراسم گفت: سراسر زندگی پیامبر اسلام(ص) بزرگواری، عظمت و کرامت است و یکی از اهداف بعثت پیامبر اسلام به کرامت رساندن مردم بوده است.

وی افزود: طبق فرمایش از رسول خدا(ص) اگر سه خصلت در فردی موجود باشد به این معنی است که وی مکارم اخلاق را در خود به وجود آورده است. اول نسبت به کسی که او را محروم کرده اعطا داشته باشد، دوم با کسی که از او بریده او نقطه وصل باشد و سوم اینکه کسی را که به او ظلم کرده مورد عفو اغماض خود قرار بدهد.

صمدی با اشاره به حمایت های بی پرده عربستان سعودی از داعش بیان داشت: می بینیم کسانی که امروز خود را خادم الحرمین می دانند و از توحید دم می زنند تا چه حد از اسلام فاصله گرفته اند و حقایق اسلام را وارونه جلوه داده اند و افرادی را در مکتب خود پرورش داده اند که بزرگترین جنایات را مرتکب می شوند و آبروی اسلام را می برند.

استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: دستور پیغمبر اسلام(ص) این است که در جنگ افراد اسیر و مجروح را نکشید اما  می بینیم گاهی به خاطر انحراف از دستورات دین افراد تمام این دستورات را زیر پا می گذارند.

وی با اشاره به دستورات دین مبین اسلام در مورد خوش رفتاری با اسرای جنگی گفت: جنگ بدر که اولین جنگ مسلمین با سپاه کفر بود پیامبر اسلام(ص) نسبت به اسرا سفارش کردند و فرمودند کریمانه با این اسرا برخورد کنید.

حجت الاسلام صمدی تصریح کرد: با این وجود می بینیم برخی ها فقط یک کلمه شرک یاد گرفته اند و بر سر ملت های مظلوم مسلمان می کوبند و پرورش یافتگان این مکتب خبیث چنان منحرف شده اند که به هر جنایتی دست می زنند.

این استاد حوزه علمیه در ادامه سخنان خود با اشاره به حادثه کربلا گفت: امام حسین(ع) حتی سپاه حر را که در مقابل آنها بود سیراب کردند اما لئامت کسانی که از ایشان فاصله گرفتند به حدی بود که به کودک شیرخوار ایشان هم رحم نکردند و از دادن آب به وی آن هم میان دو نهر آب امتناع کردند و در نهایت پرورش یافتگان این مکتب خبیث ایشان را به شهادت رساندند.

صمدی با اشاره به ماجرای شهادت محسن حججی در دفاع از حرم اهل بیت اعلام کرد: این جریانات و حوادث باید باعث بصیرت بیشتر ما شود. کسانی که توجه ندارند و گاهی نسبت به سپاه غیور که مایه افتخار است و به نیروی قدس سپاه ایراد وارد می کنند که چرا شما در سرزمینی غیر از ایران خود را درگیر کرده اید و حتی بعضی صاحب منصبان در کشور این سخنان را مطرح می کنند باید آگاه شوند که فکر و منش دشمنان ما این است و اگر به قدرت دست پیدا کنند چنین جنایاتی را در حق مسلمین روا می دارند.

وی گفت: اگر سپاه در سوریه مقابل این تکفیری ها نمی ایستاد اکنون مجبور بودیم در جای جای این کشور با آنها روبرو شویم.

وی تصریح کرد: انسان غصه می خورد می بیند شخصی مثل شهید حججی وقتی اسیر دست  دشمن است مثل قهرمانی که می رود افتخار بیافریند در مقابل دوربین حرکت می کند و به مسلخ می رود اما بعضی نمایندگان مجلس که باید غیرت ملت را برای تمام دنیا به نمایش بگذارند، وقتی یک زن از خارج می آید از سر و کول هم بالا می روند که عکس بگیرند، این چقدر ذلت بار است.

صمدی ادامه داد: چرا بعضی ها به عزت و کرامت ایران توجه نمی کنند.

استاد حوزه علمیه قم گفت: ایران اسلامی شهدای بسیاری را تقدیم اسلام کرده اما به نظر می رسد آنچه باعث شد شهید حججی در این میان بدرخشد و جهانی شود اخلاص وی بوده است.

نظرات بسته شده است.