یادواره شهید حججی در یزد برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، آیین بزرگداشت یاد و خاطره شهید مظلوم مدافع حرم، شهید محسن حججی که با لب‌های تشنه توسط داعش به شهادت رسید و سر از تنش جدا شد، صبح امروز در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین اکبر صمدی از خطیبان حوزه علمیه قم در این مراسم با اشاره به اینکه شهید محسن حججی در اوج مظلومیت و با اقتدار و غرور به شهادت رسید، اظهار داشت: این شهید راه امام حسین(ع) را پیمود و با لبان تشنه سر از تنش جدا شد.

وی با اشاره به مظلومیت‌های خاندان امام حسین(ع) در واقعه کربلا ادامه داد: امام سجاد(ع) شام را سخت‌ترین روزهای زندگیشان عنوان کردند و برای اتفاقات آن همیشه می‌گریستند.

این روحانی برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: امروز هم فرزندان غیور ملت ایران، در سوریه و شام به دست تروریست‌های تکفیری داعش به شهادت می‌رسند و مظلومانه خونشان به زمین می‌ریزد.

صمدی با تاکید بر اینکه داعش هر چه از خون جوانان ایران به زمین بریزد، خون‌های بسیار دیگری به جوشش و خروش می‌آید، عنوان کرد: قطعا خون شهید حججی و دیگر شهدای مدافع حرم زمینه نابودی و ریشه‌کن شدن داعش و مستکبران جهان را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه استکبار جهانی به وسیله جنایت‌های داعش به دنبال خشن نشان دادن چهره اسلام رحمانی است، گفت: دین مبین اسلام حتی نسبت به حیوانات هم تاکید فراوانی کرده که حتما با عطوفت برخورد صورت پذیرد چه برسد به انسان‌ها که تاکید بسیار زیادی صورت گرفته است.

مراسم بزرگداشت شهید حججی با حضور آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد، سردار اکبر فتوحی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد، مدیر حوزه‌های علمیه استان و جمعی از مردم و مسئولان در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد.

نظرات بسته شده است.