داعش با چتر حمایت‌ آمریکا به جان ملت‌ها افتاده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین «محمدعلی نکونام» امروز 27 مرداد ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، اظهار کرد: حضرت ابراهیم (ع) الگوی مناسبی در مبارزه با مشرکین و کفار است.

وی افزود: مسلمانان در دنیای امروز بایدی همانند این الگو، در برابر آمریکا و نظام سلطه زمان خویش ایستادگی کنند و بر ایمان و فرهنگ اسلامی پایدار بمانند.

نکونام تصریح کرد: این پیامبر بزرگوار با شکستن بت‌ها به همگان نشان داد که هر چیز غیر از خدا پوچ است و باید همواره به خداوند پیوست.

وی با اشاره به این‌که اسلام دین محبت است اما دوستی و تعامل با دشمنانی که درصدد نابودی فرهنگ و دین هستند، نباید صورت گیرد، خاطرنشان کرد: در آیات قرآن به صراحت و شفافیت آمده است که خداوند میان مسلمانان و این دشمنان فریبکار بغض و کینه را حاکم کرده است و این نشان از این است که تعامل باید با اهل رابطه و تعامل انجام شود.

نکونام با بیان این‌که قصه‌های قرآنی تنها برای بازگو کردن نیست و می‌توان از آن‌ها پند و عبرت گرفت و مومن باید با شنیدن این داستان‌ها راه رستگاری را بیاموزد و حق را بشناسد، گفت: این قصه‌ها دل مومن و ایمان را محکم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: 28 مرداد ماه سالروز فراموش ناشدنی و نمونه‌ای از جنایات آمریکا در ایران است که موجب شد حداقل 35 سال دیگر چنگال خونین ظلم در کشور حفظ شود.

نکونام خاطرنشان کرد: داعش با چتر حمایت‌ آمریکا به جان ملت‌ها افتاده است و بسیار وحشیانه عمل می‌کند و حاصل آن شهادت «محسن حججی» است که معصوم و مظلوم سر بریده شد.

وی ادامه داد: آمریکا چهره مبارزه با تروریسم به خود گرفته است و با همین عنوان دست به جنایت می‌زند.

نکونام با اشاره به 30 مردادماه که مصادف با آتش زدن مسجدالاقصی است، اظهار کرد: جهان اسلام و بشریت به مسجد، دین و قرآن بی‌تفاوت نیست و هرچه دشمنان تلاش کردند به دست مسلمانان را از این مسجد کوتاه کنند موفق نبودند و به فضل الهی موفق نخواهند بود.

نماینده ولی فقیه در چهار محال و بختیاری گفت: در تراز اسلامی باید مساجد مورد توجه بیشتر قرار گیرد و با حضور در آنان و احساس مسئولیت نسبت به مساجد، هجمه‌های فرهنگی خنثی شود.

وی تصریح کرد: 31 مردادماه سالروز صنعت دفاعی است و به فضل پروردگار این کشور در این زمینه موفق عمل کرده است و قطعاً ملتی که به این مهم اهمیت دهد طعمه دشمن نخواهد شد.

نکونام با بیان این‌که اول ذی‌القعده روز ازدواج امام علی(ع) و صدیقه کبری است، افزود: امروزه شکل‌گیری خانواده یک ضرورت محسوب می‌شود و دولت باید تسهیلات لازم برای ازدواج جوانان را فراهم کند.

وی اضافه کرد: مشکلاتی همانند نبود شغل نباید مانع تشکیل خانواده شود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: روز بزرگداشت ابن‌سینا، روز پزشک نامیده شده است و باید دولت برنامه‌ریزی لازم برای نظام سلامت که رکن مهم جامعه هستند، انجام دهد که جسم و روح دو بال برای جامعه هستند.

وی تصریح کرد: آغاز کار دولت دوازدهم در دو شهریور ماه سال جاری است و توصیه این است که هر دولت در کار خویش و خدمت به مردم خلاقیت ایجاد کند تا این عمل ماندار بماند.

نکونام با اشاره به 29 ذی‌القعده که شهادت امام جواد(ع) است،یادآور شد: این امام آیتی از آیات پروردگار است و در سن هفت سالگی به مقام امامت رسید و معجزات بسیاری را در همین سن نشان داد. 

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.