سپاه انتقام خون شهید حججی را خواهد گرفت/ دولت وام ازدواج را با سرعت و مبلغ بیشتری در اختیار جوانان بگذارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی ظهر امروز در جمع نمازگزاران سمنانی با اشاره به شهادت محسن حججی و جلوه‌گری این شهید در میان دیگر شهدای مدافعان حرم بیان کرد: شهید حججی عاشورا را به نمایش گذاشت؛ تا جایی که برخی می‌گفتند عاشورا تخیلی است؛ اما بعد از شهادت این شهید به واقعیت روز عاشورا ایمان آوردند.

وی افزود: ولایتمداری و اخلاص دو ویژگی بارز این جوان بود که او را متمایز کرد و شهادتی چون یاران امام حسین(ع) داشت.

امام جمعه سمنان با اشاره به پیام سپاه در پی شهادت این جوان بیان کرد: داعش و دشمنان بدانند سپاهیان، این نیروهای برومند، انتقام خون این جوان را خواهند گرفت.

شاهچراغی با اشاره به روز جهانی مسجد بیان کرد: انقلاب از مسجد آغاز شد و دوام و بقای انقلاب نیز از مسجد است.

وی افزود: امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) فرمودند من مسجد را از بهشت بیشتر دوست دارم؛ چون در مسجد نشستن برای خداوند و در بهشت نشستن برای خود است.

امام جمعه سمنان با اشاره به تلاش و تعامل دولت، خیران و خانواده‌ها برای ازدواج جوانان بیان کرد: این سه عامل در مسأله جریان‌سازی ازدواج بسیار مؤثرند و باید تلاش کرد تا جوانان مستقل شوند.

شاهچراغی افزود: دولت باید کمک کند و وام ازدواج را با سرعت و افزایش مبلغ بیشتری در اختیار جوانان بگذارد تا با عدم وابستگی، زمینه برای این مهم فراهم شود.

امام جمعه سمنان با اشاره به تقارن هفته دولت و انتخاب کابینه، ضمن گرامیداشت این هفته بیان کرد: گزینش و انتخاب کار سختی است؛ انتظار ما از نمایندگان انتخاب وزرایی است که به سمت ولایت حرکت می‌کنند.

شاهچراغی با بیان اینکه دولت کریمه دولت امام عصر(عج) است، اضافه کرد: کابینه و مسؤولی که برای این وظیفه خطیر انتخاب می‌شود، باید رنج‌کشیده باشند و درد مردم را بفهمد.

وی با بیان اینکه با جهاد وزرا و کابینه جدید باید شاهد شکوفایی رونق فرهنگی و اقتصادی باشیم، ادامه داد: همه نمایندگان تخصص دارند؛ اما باید گزینش مناسب را مدنظر قرار دهند و افراد ولایی و انقلابی را انتخاب کنند.

امام جمعه سمنان با بیان اینکه گناه بیماری سختی است که موجب به هم ریختن انسان می‌شود، اضافه کرد: گاهی بیماری گناه موجب سرایت می‌شود که درمان آن، رعایت تقواست.

شاهچراغی تصریح کرد: ترک گناه سخت نیست؛ مگر آنکه گناه کهنه شده باشد؛ تقوا حق‌الله و حق‌الناس است و باید حق خداوند و بندگانش به درستی ادا شود.

امام جمعه سمنان گفت: حق‌الناس مهم‌تر بوده و خداوند، بزرگ و بخشنده است و از حق خود می‌گذرد اما از حق بنده‌اش نمی‌گذرد.

نظرات بسته شده است.