شهادت محسن حججی موجی از غرور و افتخار در جامعه ایجاد کرد/ جبهه مقاومت انتقام خون حججی را با ریشه‌کنی داعش می‌گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام عظیم بامری در خطبه‌های نماز جمعه دلگان اظهار داشت: این روزها نفس تروریست‌های تکفیری و داعش در سوریه و عراق به شماره افتاده و پایگاه‌های آنها یکی پس از دیگری در حال سقوط است.

امام جمعه دلگان افزود: پس از شکست‌های پی در پی گروه‌های وهابی و تکفیری وابسته به استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی در برابر رزمندگان اسلام در جبهه‌های مختلف، این گروه تروریستی در روزهای اخیر مرتکب جنایت فجیع و غیرانسانی دیگری شد.

وی ادامه داد: این جنایات تروریست‌ها در هیچ قائده و قانون انسانی، ایمانی و اسلامی نمی‌گنجد؛ تروریست‌ها در این اقدام با بریدن سر شهید محسن حججی وی را مظلومانه به شهادت رساندند؛ گرچه این شهید در هنگام شهادت هیچگونه ترسی در چهره نداشت.

حجت‌الاسلام عظیم بامری با بیان اینکه شهادت محسن حججی نمونه بارز توحش و شقاوت این گروه تروریستی و تکفیری است، افزود: گرچه آنها به زعم باطل خود می‌خواستند انتقام شکست‌های اخیر خود را از جبهه مقاومت بگیرند اما خون پاک، اخلاص و مظلومیت این شهید بزرگوار باعث ایجاد موجی از غرور، شجاعت، ایستادگی، مقاومت و افتخار در جامعه شده طوری که دنیا شاهد است جمهوری اسلامی ایران در راه دفاع از شریعت اسلامی، اعتلای انسانیت و برای نجات دین مبین اسلام چنین قربانیان ارزشمندی را تقدیم می‌کند.

امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه گروه تروریستی داعش هزاران جنایت مانند این در کشورهای سوریه و عراق مرتکب شده، ادامه داد: تنها نتیجه جنایت‌های داعش، اتحاد و آگاهی بیشتر جهانیان نسبت به هویت و خباثت این خوارج زمان است. مردم دلاور و امت حزب‌الله مطمئن باشند که فرزندان دلیرشان در جبهه مقاومت انتقام این اقدام ددمنشانه را با تصمیمی قاطع که همان ریشه‌کن کردن شجره خبیثه داعش، وهابیت و تروریسم است، خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: باید به خانواده شهید محسن حجیی تبریک گفت که زمانی خبر شهادت و سر بریدن این جوان را به آنها اطلاع دادند، با الگوگیری از حضرت زینب(س) صبر و بردباری پیشه کردند.

نتایج طرح تحول نظام سلامت در سیستان دیده نمی‌شود

حجت‌الاسلام حسن خدری در خطبه‌های نماز جمعه زهک اظهار داشت: هر روز خبرهایی می‌شنویم از انفجار و یا زیر گرفتن مردم با ماشین مثل مسائلی که در اسپانیا رخ داد و در پی این حوادث تعدادی کشته می‌شوند؛ این اتفاقات حاصل همان تروریسمی است که دست پرورده خود استکبار جهانی است و با این اتفاقات می‌خواهند بگویند تروریسم در همه جا هست تا سیطره خودشان را بر کشورهای دیگر بیشتر کنند.

امام جمعه زهک افزود: یکی از پشت پرده‌های این جریانات شهادت شهید محسن حججی بود؛ این جوان با اخلاص و رشید که همه را چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی تحت تاثیر قرار داد؛ آمریکایی‌ها به بهانه حمله به مواضع داعش به نیروهای مردمی حمله کردند و زمینه را برای حمله داعش به وجود آوردند و باعث شدند این اتفاق رقم بخورد.

وی ادامه داد: به طور قطع امروز آمریکایی‌ها به دنبال نابودی داعش نیستند و در جهت منافع خودشان می‌خواهند از آن بهره ببرند. کشورهایی مثل عربستان و بعضی دیگر از کشورهای عربی نیز در به وجود آمدن داعش و تفکر تکفیری نقش داشتند، امروز هم در یمن شاهد جنایات این کشورها هستیم.

حجت‌الاسلام  خدری گفت: ما از طرح تحول نظام سلامت زیاد شنیده‌ایم ولی متاسفانه به همان میزان خدماتی که مردم ارائه شده را نمی‌بینیم. ما در هفته‌های گذشته گفتیم تکلیف پزشکانی که پروازی هستند باید مشخص شود؛ بودجه‌هایی که برای طرح تحول سلامت در منطقه در نظر گرفته شده کجا هزینه شده؟ آیا فقط تخت بیمارستان‌ها اضافه شده؛ پس خدماتی که باید به مردم ارائه شود چه شد؟ اینها باید پاسخ داده شود و ما از پاسخ عزیزان استقبال می‌کنیم.

امام جمعه زهک افزود: البته طبق اطلاعاتی که ما داریم کمترین بودجه به طرح تحول سلامت در منطقه سیستان اختصاص یافته؛ چرا باید اینطور باشد؟ سهمیه‌هایی که جذب شده‌اند از کجا جذب شده‌اند؟ 30 نفر سهیمه جذب در شهرستان زهک بود که فقط یک نفر از شهرستان زهک جذب شد. نمایندگان ما در زمان انتخابات قول پیگیری این مسائل را دادند و باید پیگیری کنند. ما برای شنیدن جواب مسئولان حاضریم این تریبون را در اختیار آنها قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به سخنان مطرح شده در خطبه‌های نماز جمعه هفته قبل، جمعی از مرغداران منطقه سیستان برای بیان مشکلات خود به ما مراجعه کردند؛ 70 مرغداری در سطح منطقه سیستان وجود دارد که 50 مورد آن کاملاً تعطیل است و تنها 20 مرغداری آن هم با 20 درصد ظرفیت در حال فعالیت هستند.

حجت‌الاسلام  خدری ادامه داد: مرغداری‌های سیستان باید پول آب و برق صعنتی را که چند برابر پول آب و برق معمولی است پرداخت کنند، امروز هم بانک‌ها وثیقه‌های آنها را به اجرا گذاشته و حتی خانه‌های بعضی از این عزیزان را که جزء چیزهایی است که مصادره کردن آن در قرض و دین مستثنی است مصادره کرده‌اند؛ ما از استاندار می‌خواهیم به فرماندارن سیستان دستور دهد نسبت به حل مشکلات مرغداران در منطقه رسیدگی ویژه داشته باشند و موانع و مشکلات آنها را مرتفع کنند.

نظرات بسته شده است.