شهید حججی انقلابی دردنیا به راه انداخت/نباید به آمریکا اعتماد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های عبادی- سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه، با دعوت همگان به تقواو اشاره به فرا رسیدن هفته دولت از دوم شهریور و شخصیت شهیدان رجایی و باهنر گفت: هفته دولت پس از شهادت این دو تن نامگذاری شد.

خطیب جمعه کرمانشاه افزود: همه باید ملاک‌ها و معیارها را براساس ملاک ها و معیارهای رجایی‌ها و باهنرها که همان ملاک های اسلامی است قرار دهیم.

دولت و وزرا شهید رجایی و باهنر را الگوی خود قرار دهند

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تاکید و یادآوری کرد: دولت و وزرا باید این دو شهید را الگوی خود در رفتار و خدمتگزاری قرار دهند.

وی تاکید کرد: هر اندازه ملاک‌های اسلامی و قرآنی را در کارهایمان دخیل کنیم توانمند و موفق خواهیم بود و امام (ره) نیز قدرت و اقتدار خود را از همین اسلام گرفته بود.

آیت‌الله علما اشاره ای نیز به شهادت مظلومانه شهید حججی توسط تکفیری‌های داشت داشت و گفت: این شهید بزرگوار انقلابی در کشور و جهان به راه انداخت و حرکتی همچون عاشورا در کشور به راه افتاد.

وی در ادامه سخنانش اشاره ای نیز به دیگر مناسبت‌های پیش رو داشت و گفت: ۲۸ مرداد سالروز کودتای آمریکایی و انگلیسی برای بازگرداندن شاه به کشور است، همانی شاهی که یک ربع قرن به این مملکت و کشور تحمیل شده بود.

هیچگاه نباید به آمریکا اعتماد کرد

امام جمعه کرمانشاه افزود: در آنزمان مصدق به آمریکا اعتماد کرد و آمریکا نیز با عملش به همه فهماند هیچگاه نباید به آمریکا اعتماد کرد.

وی یادآور شد: در آن دوران مصدق برای بازگرداندن شاه به کشور به آمریکا اعتماد کرد اما خود او تا آخر عمر تحت نظر بود و آنها چنین فسادی را به کشور تحمیل کردند.

آیت الله علما اشاره ای نیز به ۳۰ مرداد مصادف با سالروز آتش زدن  مسجدالاقصی به دست صهیونیست جنایتکار داشت و تاکید کرد: مساجد مقدس مرکز رشد، بصیرت، آگاهی، تصمیم گیری و مبارزه هستند، لذا صهیونیست نمی خواهد مساجد باشند و ما در نقطه مقابل باید مساجد را پر رونق نگاه داریم.

وی با اشاره به توانمندی صنعت دفاعی کشور و ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی، گفت: بردارانی که در این صنعت فعالیت داشته و آن را مدیریت می کنند، اقدامات اساسی و مهمی را انجام داده اند که شایسته تقدیر است.

خطیب جمعه کرمانشاه اشاره ای نیز به اول ذی‌الحجه سالروز ازدواج امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س)  داشت و آنها را بهترین الگو برای دختران و پسران جوان برشمردند.

خانواده‌ها ازدواج را برای جوانان آسان کنند

وی ازدواج را از مهمترین مسائل نسل جوان و جامعه کنونی عنوان و تاکید کرد: باید خانواده ها ازدواج را برای جوانان آسان بگیرند.

آیت الله علما بر تبعیت از ملاک های اسلامی در ازدواج و الگو گرفتن از حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) تاکید کرد و گفت: ازدواج جامعه و جوانان را از مفاسد اجتماعی حفظ کرده و دور نگاه می دارد.

وی اشاره ای نیز به روز پزشک مصادف با اول شهریور داشت و تاکید کرد: پزشکان متعهد همواره مورد احترام بوده اند و هنوز مبانی فکری و پزشکی بوعلی سینا  به عنوان الگوی پزشکان در جهان مطرح است.

نماینده ولی فقیه با اشاره به تعیین رئیس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و صدور حکم آنان از سوی رهبری گفت: رهبری نکاتی را متذکر شد که باید به آن عمل شود.

مردم و مسئولان اقتصاد مقاومتی را فراموش نکنند

وی اشاره ای نیز به حکم تنفیذ ریاست جمهوری داشت و گفت: مقام معظم رهبری به ریاست جمهوری نیز  مواردی را به ویژه در بحث معیشت مردم متذکر شدند و فرمودند این ۴ سال باید به نتایج مطلوبی برسیم.

خطیب جمعه کرمانشاه در پایان با اشاره به ضرورت تحقق و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: مردم و مسئولان نباید این موضوع را به فراموشی بسپارند.

نظرات بسته شده است.