شهید حججی انقلابی در کشور و دنیا راه انداخت/ مردم و دستگاه‌ها نباید اقتصاد مقاومتی را فراموش کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه با بیان اینکه دوم شهریور آغاز هفته دولت و همزمان با تعیین وزرا شده است اظهار داشت: هفته دولت بعد از شهادت رجایی و باهنر نامگذاری شد و دولت و وزرا باید رجایی و باهنر را الگو قرار دهند و ببینند آنها چگونه خدمتگزاری و رفتار می‌کردند و این تقارن مبارکی است.

علما با اشاره به اینکه همه باید ملاک‌ها و معیارها را رجایی‌ها و باهنرها قرار دهیم افزود: به هر اندازه ملاک‌های اسلامی و قرآنی را در کارها دخالت دهیم به همان اندازه توانمند و موفق هستیم آنچنانکه امام خمینی(ره) نیز قدرت خود را از اسلام گرفته بود.

وی با بیان اینکه شهید حججی انقلابی در کشور و دنیا راه انداخت عنوان کرد: شهید حججی همچون عاشورایی در سراسر کشور حرکت کرد.

وی با اشاره به 28 مرداد و سالروز کودتای آمریکایی و انگلیسی و بازگرداندن شاه گفت: شاه را بیش از ربع قرن به این مملکت و کشور تحمیل کردند و ثمره این کار اعتماد مصدق به آمریکا است که به همه فهماند هیچوقت نباید به آمریکا اعتماد کرد.

خطیب جمعه کرمانشاه افزود: مصدق فریب آمریکا را خورد و آنها شاه را بازگرداندند و او تا آخر عمر تحت نظر بود و همچین فسادی را به این کشور تحمیل کردند.

وی با اشاره به اینکه 30 مرداد سالروز آتش زدن مسجد‌الاقصی به دست صهیونیست جنایتکار است عنوان کرد: مسجد مرکز رشد، تصمیم‌گیری و مبارزه است و الهام و بصیرت دارد بنابرابن صهیونیست نمی‌خواهد مسجد باشد بنابرابن باید مساجد را پررونق نگه داشت.

علما به گستردگی و وسعت صنعت دفاعی کشور اشاره کرد و گفت: 31 مرداد روز صنعت دفاعی است و از برادرانی که این صنعت را مدیریت می‌کنند و اقدامات اساسی و مهمی را انجام داده‌اند تقدیر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اول ماه ذی‌الحجه سالروز ازدواج امیرالمؤمنین(ع) و فاطمه زهرا(س) است عنوان کرد: ایشان بهترین الگو هستند و دختران و پسران جوان باید ایشان را الگو قرار دهند.

علما با اشاره به اینکه مسئله ازدواج امروز یکی از مسائل مهم نسل جوان و جامعه است افزود: نباید بیهوده و بی‌جهت این مزاحمت‌ها را برای خود ایجاد کرد و ازدواج را باید آسان گرفت.

وی با بیان اینکه در ازدواج باید به ملاک‌های اسلام توجه کرد و امیرالمؤمنین(ع) و فاطمه زهرا(س) را الگو قرار داد گفت: ازدواج یکی از فعالیت‌هایی است که جامعه و جوان را حفظ و از مفاسد اجتماعی جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به یکم شهریور ماه به عنوان روز پزشک عنوان کرد: پزشک‌های متعهد همیشه مورد تکریم بوده‌اند و بوعلی‌سینا نیز به عنوان الگوی پزشکان هنوز مبانی فکری پزشکی وی در دنیا مطرح است.

علما به حکم مقام معظم رهبری به مناسبت تعیین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیر و اعضا اشاره کرد و گفت: ایشان نکاتی را تذکر دادند که امید داریم به آن عمل شود و در تنفیذ ریاست جمهوری نیز بر معیشت مردم تأکید داشتند و فرمودند در این چهار سال باید به نتیجه مطلوب برسیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: مردم و دستگاه‌ها نباید اقتصاد مقاومتی را فراموش کنند.

انتهای پیام / 

نظرات بسته شده است.