مدیر در طراز انقلاب اسلامی در اردوهای جهادی پرورش پیدا می کند/ پشت میز نشینی مشکلی را حل نمی کند!+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پیک دانشجو سرهنگ عباس بایرامی معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان در مراسم اختتامیه اردوی جهادی  قرارگاه دانشجویی شهید جمال رضی در روستای ملومه دیلمان گفت : شهید محسن حججی در مکتب امام خامنه ای رشد و پرورش داشت و با شهادتش دنیایی را متحول کرد . همچنین در این مکتب شاهد رشد جوانان غیوری مثل مرتضی حسین پور شلمانی بودیم که تنها در سن سی سالگی فرمانده سربازان عراقی بود، باید دانست که همه ی  این ها هنر یک رهبر الهی است.

وی افزود : از سویی دیگر دانشجویان جهادی در اوضاع امروزی که حرص و طمع دنیا بسیاری را می کشد ایستاده اند و این چنین جهاد می کنند، و همه این ها نتیجه پرورش در مکتب این رهبر بزرگ امام سید علی خامنه ای می باشد.امام  ما فرمود ما همیشه بدهکار محرومین هستیم و چون بدهکار بودیم برای ادای دین به سراغ کار جهادی آمده ایم.

سرهنگ بایرامی ادامه داد : یکی از بعدهای این بدهی به دوش کشیدن این فعالیت ها توسط دانشجویان جهادی است که رزق این کار به زندگی خودشان بر خواهد گشت و ما می دانیم اگر قرار است مدیری در طراز های انقلاب اسلامی ساخته شود این مهم با حرف و ادعا ساخته نمی شود بلکه در روستاهای این چنینی ساخته می شود.خاصیت شهدای ما همین است.شهید محسن حججی با فعالیت و جهاد در روستاهای مختلف ساخته شد و تبدیل به قهرمان حججی شد، شما هم از همین نسل هستید و خداوند این توفیق را در زندگی شما قرار داده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه‌قدس‌گیلان‌ گفت:بهترین راه خود سازی و خود شناسی و خدا شناسی در کار عملی همین کار جهادی است،اگر میخواهید راه برای شما باز شود باید کار جهادی کنید.مشکلات جامعه با پشت میز نشینی و تنها ادعا داشتن هرگز حل نخواهد شد،این فریاد امروز امام مسلمین است و این یعنی نگاه جهادی،حرکت جهادی در هر کجا که هستید حتی اگر در دانشگاهید باید وجود داشته باشد و این عمل مشکلات جامعه حل می شود.

وی گفت: نمی شود در کشور افرادی ثروت های کلان داشته باشند و عده ای در روستاها از کمترین نعمات مثل راه برخوردار نباشند،ما روستا هارا چگونه ارزیابی می کنیم؟ حال آن که روستا محور اقتصاد یک جامعه است ، چرا که شهری را یک روستا با ظرفیت های گردشگری،دامداری و کشاورزی آباد می کند.این روزها در روستاها کره و پنیر پاستوریزه مصرف می شود و فرهنگ و سبک زندگی روستایی در حال تغییر است و این نگاه،یک نگاه هزینه محور است،لذا تنها راهکار برای تغییر این شرایط داشتن نگاه جهادی است.

سرهنگ عباس بایرامی در پایان افزود: باید مطالبه را در ذهن داشته باشیم و بدانیم اردوهای جهادی هرگز پایان ندارد،بسیج باید با نامه و گزارش و مطرح کردن مسائل مطالبه گر باشد و کمبودها را برای مسئولین بیان کند.

 

 

نظرات بسته شده است.