مراسم پاسداشت شهید مدافع اسماعیل حیدری برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مراسم بزرگداشت سردار شهید مدافع حرم اسماعیل حیدری امروز با حضور خانواده شهید و جمعی از دوستان شهید برگزار شد.
همرزم شهید گفت: رزمندگان ما در دفاع مقدس گفتمان مقاومت را ترویج کردند. اوایل شکل گیری گروه های مقاومت در عراق اگر بچه های سپاه یا بسیج به شهادت می‌رسیدند بی سر و صدا تشییع می‌شدند و آمادگی این که بگوییم آنها در چه میدانی شهید شدند و چرا؟ وجود نداشت.
وی افزود: اما امروز زمینه فراهم شده و همه متوجه شده اند که این شهدا چه کردند. که شهید حیدری و حججی از جمله شهدایی هستند که کیلومترها دورتر جنگیدند و شهید شدند.
دبیر انجمن سپاس بیان داشت: از خدا سپاسگزاریم این روحیه را به ملت ما داد و جوانان رشید این مملکت به خوبی موضوع را درک کردند و پیشتازند. و البته خانواده ها هم راه را برای مجاهدانشان باز می‌کنند که برای دفاع از حرم عازم میدان جنگ شوند.
وی گفت: جوانان ما دست از مادیات و زندگی خوبشان می‌کشند و در راه خدا شهید می شوند. شهدای مدافع در مبارزه با دشمنان اسلام از هیچ کاری مضایقه نمی‌کنند.
دبیر این انجمن با اشاره به ٢۶ مرداد سالروز آزادی اسرا گفت: در دفاع مقدس هم اغلب اسرای ما در حالی اسیر شدند که مجروح بودند و کار دیگری از دستشان بر نمی آمد.
یکی دیگر از همرزمان شهید حیدری هم به خاطره گویی پرداخت و گفت: این روزها هوا متبرک است به روح شهادت شهید حججی که اگرچه جگر ما را آتش زد اما دنیا را تحت تاثیر قرار داد و نشان داد هنوز هم شمر و یزید است.
ویی بیان داشت: در عملیاتی من با شهید حیدری بودم که کار گره خورده بود و بدجور تیراندازی می‌کردند. اغلب را می‌زدند که نتوانند کاری کنند و به پای راست و دست راست تیر می‌زدند تا نتوانند تیراندازی کنند. عملیات طاقت فرسایی بود که شهید باغبانی هم با ما بود. بعد از عملیات ده دقیقه خوابیدم اما نور آفتاب اذیت می‌کرد. یک لحظه حس کردم نور رفت و سایه شد چشمم را باز کردم متوجه شدم شهید باغبانی جلویم ایستاده بود که یاد صحنه ای از روز عاشورا افتادم

این همرزم شهید ادامه داد: یک روز هم حاج اسماعیل گفت شروع کن مداحی بخوان. گفتم چی بخوانم؟ و شروع کردم به خواندن. هفت هشت نفر بودیم که دم گرفتیم ناگهان متوجه شدیم عراقی ها هم جمع شدند، حاج اسماعیل گفت عربی بخوان بگذار همه جمع شوند. گفتم من که عربی بلد نیستم. در این گیر و دار حاج حسین همدانی هم آمد با لهجه همدانی پرسید: داری چکار می‌کنی؟ گفتم حاج اسماعیل میگوید روضه بخوان. گفت بخوان دیگر! گفتم حاجی فلانی دست میگیرد برایم گفت فلانی کیلو چنده؟ من میگویم بخوان. بعد از چند دقیقه حاج اسماعیل بلند با لهجه کلاسیک خود به عربی گفت: اخوان! به صوت الجلیل: لبیک یا حسین(ع) و چنان فریاد زدند همه که فضای عجیبی ایجاد شد.

در ادامه این مراسم فرزند شهید نیز دقایقی به صحبت پرداخت و در انتها از خانواده معظم این شهید تقدیر شد.

نظرات بسته شده است.