مقاومت و ایستادگی کشورهای اسلامی موجودیت داعش را رو به زوال می‌برد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان قدس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به رعایت تقوا و حدود الهی اظهار داشت: داشتن تقوا و وحدت یک سلاح بزرگ در برابر فتنه‌ها و تفرقه‌ها است که تمامی ملت‌های اسلامی با الگوگرفتن از نظام جمهوری اسلامی ایران وحدت را سر لوحه تمامی برنامه‌های خود قرار می‌دهند.

وی در ادامه به شهادت محسن حججی سرباز مدافع حرم اشاره کرد و افزود: نگاه با صلابت شهید حججی در اسارت به گونه‌ای بود که در حقیتت او داعشی را به اسارت گرفته است و با شجاعت در برابر آنان ایستاد و ذره‌ای کوتاه نیامد و در واقع با شهادتش به دنیا فهماند که راه کربلا ادامه دارد.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به اینکه داعش توسط امریکا و اسرائیل جهت رسیدن به اهدافشان در منطقه شکل گرفت تصریح کرد: آمریکا و هم‌پیمانانش وقتی متوجه شدند که صدام، قذافی و نوکران آنها در منطقه از بین رفته‌اند، تصمیم گرفتند برای مقابله با اسلام و مقاومت گروهی به نام داعش را تربیت کنند.

میراحمدی ادامه داد: هدف نهایی داعش این است که همانند یزیدیان با ایجاد رعب، وحشت و سربریدن و تخریب کربلا و نجف و… دوباره حکومت یزیدیان را تشکیل دهند؛ اما امروز خوشبختانه شاهد این هستیم که در برابر اراده کشورهای اسلامی به ویژه ایران ذلیل شده و موجودیت آنها رو به زوال است.

وی سپس به سالروز بازگشت آزادگان به کشور اشاره کرد و گفت: همه ما و مسئولان به آزادگان و خانواده‌هایشان مدیون هستیم؛ چراکه جانشان را در کف دستشان گرفتند و در راه پاسداری از کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی مقابل دشمن قد خم نکردند.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به فرارسیدن سالروز کودتای 28 مرداد بیان کرد: کودتای 28 مرداد با طرح و حمایت مالی و اجرایی سازمان مخفی اطلاعات انگلیس و سازمان اطلاعات مرکزی امریکا علیه دولت محمد مصدق در مرداد 1332 به انجام رسید و متأسفانه در نهایت منجر به سقوط دولت مصدق شد و ما نباید جنایات آمریکا در کشورمان و منطقه را از دیرباز تاکنون فراموش کنیم.

میر احمدی ضمن اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) عنوان کرد: امروز با توجه به حاکمیت زندگی مدرن و ماشینی، بیش از هر زمان دیگری ضرورت آسان کردن سنت ازدواج و اصل ساده‌زیستی بین جوانان احساس می‌شود و الگوبرداری از سیره حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) بهترین مسیر رسیدن به تعالی است.

وی با گرامیداشت 30 مرداد به عنوان روز جهانی مسجد گفت: خادمان و متولیان مساجد سربازان جبهه فرهنگ هستند و باید تلاش کنیم تا شاهد حضور بیش از پیش همه اقشار به ویژه جوانان و مسئولان در مساجد باشیم.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان با اشاره به فرارسیدن هفته دولت خاطرنشان کرد: شهید رجایی و باهنر دو شهیدی بودند که تعهد و تقوا از ویژگی بارز آنان بود و امیدواریم این مهم سرلوحه کاری تمامی خدمتگزاران در نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار بگیرد.

نظرات بسته شده است.