موشک‌های ایران در دل دشمن وحشت ایجاد کرده‌/ دولت‌مردان در ساده‌زیستی همانند شهید رجائی باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری در خطبه‌های نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: مسجد نماد حکومت اسلامی است و همه باید به فکر مساجد و گرامی‌داشت آن باشند.

وی افزود: روز جهانی مساجد به مناسبت حمله رژیم منحوس صهیونیستی به مسجد‌الاقصی٬ نام‌گذاری شده و به همین علت باید این روز را روز مبارزه و فریاد علیه استکبار جهانی و اسرائیل دانست. روز جهانی مساجد٬ روز بیان ترفندهای نظام استکبار و روز نفرین بر اسرائیل و آمریکا است.

امام جمعه موقت بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور گروه جهادی پزشکان بسیجی در مناطق محروم خراسان شمالی تصریح کرد: این پزشکان با چشم‌پوشی از درآمدهای کلان در شهرهای بزرگ٬ آسایش و آرامش خود را رها کرده و در محروم‌ترین مناطق مرزی این استان در حال خدمت‌رسانی هستند. این حرکت و حضور٬ اقدامی بسیار مبارک و آموزنده است و همه ما باید این روحیه جهادی را فرا بگیریم.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز صنعت دفاعی افزود: امروزه جنگ‌ها به یک میدان و یک نقطه معطوف نمی‌شود و اگر جنگی رخ دهد همه نقاط کشور درگیر می‌شوند و فقط میدان و خط مقدم در خطر نیست. دشمن نیز از هر ابزاری برای نابودکردن مردم استفاده می‌کند. در این دنیا که استکبار جهانی در هر گوشه‌ای جنگی را به‌راه انداخته توجه به تکنولوژی و دستاوردهای دفاعی بسیار مهم است.

نوری با اشاره به راه‌اندازی بیش از 20 پایگاه نظامی توسط امریکایی‌ها در اطراف ایران خاطرنشان کرد: امریکا در پایگاه‌های نظامی خود٬ مترصد حمله و تعرض است و در این شرایط سامانه‌های موشکی اهمیت بسیاری دارد و عامل بازدارنده‌ در برابر دشمنان ایران است. موشک‌های ایران در دل دشمن وحشت ایجاد کرده‌اند و باید از همه مجموعه‌های دفاعی و نظامی کشور و سپاه حمایت کرد.

وی تصریح کرد: دولت‌مردان نیز به صنعت دفاعی اهمیت بیشتری بدهند. قرآن هم رفتار و عمل مسلمانان را برای مبارزه با دشمنان تایید و تاکید می‌کند. همه مردم نیز پشتیبان نیروهای مسلح هستند و از آن ها سپاس‌گزارند.

نوری در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته بجنورد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت گفت: در این هفته باید آموزه‌های شهیدان رجایی و باهنر٬ الگوی دولت‌مردان ما باشد. مسیر این دو شهید٬ مسیر ساده زیستی و دوری از اشرافیت بود؛ مسیر توجه به مردم و وقف کردن عمر برای خدمت به مردم است. دولت و کابینه جدید نیز در خدمت به مردم٬ ساده‌زیستی و استکبار زیستی مثل این شهیدان بزرگوار باشند.

خطیب موقت جمعه بجنورد٬ یاد و خاطره شهید محسن حججی را گرامی داشت و افزود: این شهید والامقام خطی تازه را در ادبیات ایثارگری انقلاب اسلامی گشود و نشان‌دهنده تاثیر انقلاب اسلامی در رویش جوانان حزب‌اللهی است.

نظرات بسته شده است.