کودتای 28 مرداد سند مهمی برای غیراعتمادبودن آمریکاست/شهادت شهید “حججی” ترسیمی از عاشورا بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید امان‌الله حسینی‌صدر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یاسوج با گرامی‌داشت 26 مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهمن اسلامی اظهار  داشت: آزادگان دل را از قفس نفس و تمنیات دنیایی رهایی داده و به ظاهر ایامی را در بند بودند ولی با اراده و صبر و ایمان راسخ خود دشمن زبون را در غل و زنجیر کردند و در حیرت فرو بردند.

وی با اشاره به سالگرد به آتش کشیدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست‌ها بیان کرد: از روز اول حمله عربستان به یمن تاکنون 300 مسجد مورد هدف گلوله آل سعود قرار گرفته و البته هم اکنون بیشترین تخریب مساجد در جهان اسلام انجام شده است.

حسینی‌صدر با تبریک سالروز مبارک ترین پیوند روی کره زمین یعنی پیوند حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، ابراز کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی بویژه متولیان امر فرهنگ در زمینه ترویج ازدواج آسان از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند.

امام‌جمعه موقت یاسوج در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به در پیش بودن هفته دولت و گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر ادامه داد: دولت دوزادهم بفکر عمل به وعده‌هایش باشد و در زمینه تحقق خواسته مقام معظم رهبری در روز تنفیذ یعنی کمک به رفع مشکلات معیشتی مردم، تعامل گسترده با دنیا و صلابت در مقابل استکبار جهانی تلاش کند.

حسینی‌صدر با اشاره به شهادت رزمنده مدافع حرم شهید محسن حججی بیان کرد: شهادت محسن حججی صحنه‌ای از عاشورا را برای مردم به نمایش گذاشت و به نوعی جلوه‌ای از مردانگی و حقانیت است. 

وی با تاکید بر اینکه تاریخ ثابت کرده آمریکا و نظام سلطه قابل اعتماد نیست افزود: حوادث 28 مرداد و دولت مصدق به ما این نکته را گوشزد می‌کند که آمریکایی‌ها همیشه به دنبال منافعشان بوده و با اینکه دولت مصدق با آن‌ها ارتباط دوستانه داشت باز هم علیه این دولت کودتا طراحی کردند.

حسینی‌صدر با بیان اشاره به اینکه امروز مسئله نفوذ آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به مراکز تصمیم گیری در کلام رهبر معظم انقلاب بیش از هر زمان دیگری بیان می‌شود، تصریح کرد: عدم حضور مردم در صحنه، تسلط و نفوذ دشمن در مراکز سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری و بی‌توجهی به نقش روحانیت از جمله دلایل شکل‌گیری کودتای 28 مرداد است.

نظرات بسته شده است.