دو معاونت جدید اوقاف مازندران معرفی شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا مازندران، حجت الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی امروز در آیین تکریم و معارفه معاون حقوقی و ثبتی و معاون بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران اظهار کرد: یک مسؤول در درجه اول در امور کاری باید تقوا داشته باشد و در تمامی زمینه‌ها خداوند را ناظر بر اعمال و تصمیم‌گیری‌های خود بداند.

وی با بیان اینکه مسؤولیت افتخار بزرگی در نظام جمهوری اسلامی و مجموعه سازمان اوقاف به شمار می رود، افزود: باید خداوند را شاکر باشیم که در دستگاه اهل بیت در حال خدمت به امامزادگان و موقوفات هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه فعالیت در اوقاف از حساسیت بالایی برخودار است، تصریح کرد: کارکنان اوقاف در راه احیای موقوفات وظیفه سنگین و مهمی بر عهده دارند که عمل مثبت در این حوزه می تواند ثواب دنیوی و اخروی برای آنها به‌دنبال داشته باشد.

حیدری با بیان اینکه فعالیت در اوقاف مسؤولیت شرعی و حقوقی به‌دنبال دارد، اضافه کرد: اوقاف از نظر شرعی و حقوقی وظیفه دارد در سه حوزه مسابقات قرآنی، موقوفات و آستان مقدس امامزادگان فعالیت کند.

وی با بیان اینکه احیای موقوفات، تثبیت وقف، اجرای امینانه نیت واقف، افزایش بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه وظیفه مهم سازمان اوقاف به‌شمار می‌رود که باید به آن توجه شود، ادامه داد: اوقاف در احیای موقوفات فقط طبق نظر نیت واقف، مقام معظم رهبری، نظر مراجع و نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف عمل می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در ادامه با بیان اینکه تنها خدا است که عزت و ذلت را از آن مردم می‌کند، اظهار کرد: توسل به خدا و ائمه به انسان کمک می کند تا در زندگی مسیر رشد و پیشرفت خود را طی کنیم و شهید حججی نیز با توسط به ائمه به عزت واقعی رسید.

حیدری با اشاره به اینکه وصیت‌نامه شهید حججی سرشار از معرفت و بصیرت به اسلام، انقلاب و اهل بیت است، خاطرنشان کرد: از خداوند متعال خواستار این هستیم که ما را مانند شهید حججی در مسیر شهادت و خدمت به اسلام قرار دهد.

وی در پایان با بیان اینکه انتصاب‌ها در اوقاف سلیقه‌ای نیست و بر اساس شایستگی، توانمندی و نظر کمیته انتصابات صورت می‌گیرد، گفت: دو تغییر در معاونت‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران صورت گرفته است که برای همه آنها آرزوی موفقیت داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، طی حکمی از سوی حجت الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، نوروز رشیدی به عنوان معاون جدید حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران و علی فتحی به عنوان معاون جدید بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران منصوب شده اند.

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.