شهادت، تزریق خون به پیکره اجتماع است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از چهل ماه نیوز، حجت الاسلام محمد افراخته سخنران یادمان شهید حججی در رشتخوار صبح امروز در جمع پرشور مردم ولایی و شهید پرور شهرستان رشتخوار در مسجد علی این ابی طالب این شهر گفت: شهید حججی شاگرد مکتب حسینی است، این شهید با اقتدا به مولایش امام حسین(ع) پای در عرصه نبرد گذاشت.

وی با اشاره به اینکه حرکت شهید حججی جهان را تحت تاثیر قرار داد، افزود: مومن باید با مظاهر طاقوت مبارزه کند، مومنی که احساس به نفس و خودباوری نداشته باشند، کاربرد ندارد.
 

این سخنران مذهبی با اشاره به اینکه شهادت را نباید تنها به سربریدن و گریه کردن محدود کرد، افزود: این شهید همانند مولایش امام حسین(ع) تنها کارش بریدن سر توسط دشمن نبود، چراکه خون شهید هیچگاه هدر نخواهد رفت، هر قطره خون شهید تبدیل به هزاران قطره خون و به جامعه تزریق می‌شود.

حجت الاسلام افروخته با تاکید بر اینکه شهادت تزریق خون به پیکره اجتماع است، اظهار کرد: گاهی پیکر اجتماع دچار کم خونی می‌شود، به همین علت هر چند وقت یکبار خداوند متعال شهید حججی‌ها را می‌آورد تا خون در رگ جامعه اسلامی همچنان جریان داشته باشد.

این روحانی اعزامی از حوزه علیمه قم در پایان بزرگترین خاصیت شهید حججی را حماسه آفرینی این شهید بزگروار دانست و تصریح کرد: حماسه شهید حججی ها بار دیگر هم تکرار خواهد شد، چرا که اسلام نیاز به حماسه دارد، تا با این خون‌ها اسلام آبیاری می شود.

نظرات بسته شده است.