مراسم تجلیل از شهدای جهان اسلام در حرم امام راحل برگزار شد

به گزراش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان، مراسم تجلیل شهدای جهان اسلام با حضور هیئت‌های مذهبی مهاجرین افغانستانی در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. سفیران و گروه های مردمی همچنین هیئت های مذهبی مهاجرین افغانستانی با حضور در حرم مطهر ضمن ادای احترام به آرمان های امام و رهبری مراسم تجلیل شهدای جهان اسلام را برگزار کردند.

نماینده ولایت دایکندی در پارلمان افغانستان در مراسم تجلیل از شهدای جهان اسلام گفت: همه مسلمانان جهان در کنار هم برای از بین بردن تروریست‌های بین‌المللی تلاش می‌کنند.

نصرالله صادق‌زاده در ادامه یاد و خاطره شهدای مدافع حرم به خصوص شهید حاج محسن حججی را گرامی داشت و گفت: شهید حاج محسن حججی پیام آزادی و حریت را در عالم به اثبات رساند.

وی با اشاره به قیام امام خمینی(ره) و رقم زدن انقلاب اسلامی ایران بیان کرد: در جهان امروزی مسلمانان به برکت زحمات گرانقدر امام راحل است که در دنیا سربلند هستند و برای نگه داری از دین مبین اسلام تلاش می کنند.

همچنین در این مراسم آیت‌الله واعظ‌زاده بهسودی موسس حوزه علمیه دارالمعارف اهل البیت کابل، به سخنرانی پرداخت و گفت: همه مسلمانان جهان در انتظار ظهور حضرت مهدی(عج) هستند زیرا در حکومت ایشان عدالت و امنیت سراسری خواهد شد و امید است هر چه زودتر به ظهور ایشان نزدیک شویم تا دیگر شاهد این جنگ ها و خونریزی ها نباشیم.

واعظ زاده تصریح کرد: مردم کابل مانند دیگر مسلمانان جهان در جهت حفظ همگرایی و اخوت تلاش می‌کنند و ما نیز در حوزه سعی کردیم علاوه بر دروس حوزوی نیاز فکری و فرهنگی و حتی امور کلان کشوری را مد نظر قرار دهیم.

وی بیان کرد: شیعه و سنی در کنار هم به دنیا ثابت کرده که در مصائب و خوشی‌ها پشتیبان هم هستند و وحدت مردم در افغانستان مثال‌زدنی است و تلاش می‌شود این وحدت و همگرایی و هم‌اندیشی تاریخی را حفظ کنیم.

نظرات بسته شده است.