فعالان اداره اوقاف با رعایت تقوا در مسیر نیت واقفین تلاش کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار مهر، در مراسمی معاون فرهنگی و اجتماعی و رئیس اداره امور قرآنی و مسئول بازرسی رسیدگی به شکایات اداره اوقاف قزوین معرفی شد.

حجت ‌الاسلام غلامرضا عادل مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در این مراسم گفت: مسئولان در کارها باید تقوا داشته باشند و در تمامی زمینه‌ها خداوند را ناظر بر اعمال و تصمیم‌ گیری‌های خود بداند.

وی افزود: مسئولیت، افتخار بزرگی در نظام جمهوری اسلامی و مجموعه سازمان اوقاف است و باید خداوند را شاکر باشیم که در دستگاه اهل بیت در حال خدمت به امام‌زادگان و موقوفات هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قزوین تصریح کرد: فعالیت در اوقاف حساسیت زیادی دارد و کارکنان اوقاف در راه احیاء موقوفات وظیفه سنگینی دارند که عملکرد مثبت در این حوزه می‌تواند ثواب دنیوی و اخروی را به ‌دنبال داشته باشد.

حجت الاسلام عادل یادآورشد: فعالیت در اوقاف مسئولیت شرعی و حقوقی دارد و در حوزه مسابقات قرآنی، موقوفات و آستان مقدس امام‌زادگان فعالیت می کند.

وی گفت: احیای موقوفات، تثبیت وقف، اجرای امینانه نیت واقف، افزایش بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه وظیفه مهم سازمان اوقاف است که باید به آن توجه شود و اوقاف در احیای موقوفات فقط طبق نظر نیت واقف، مقام معظم رهبری، نظر مراجع و نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف عمل می‌ کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قزوین بیان کرد: توسل به خدا و ائمه به انسان کمک می‌کند در زندگی، مسیر رشد و پیشرفت خود را طی کنیم و شهید حججی نیز با توسل به ائمه به عزت واقعی رسید.

حجت الاسلام عادل با اشاره به اینکه وصیت‌نامه شهید حججی سرشار از معرفت و بصیرت به اسلام، انقلاب و اهل بیت است، خاطرنشان کرد: از خداوند متعال خواستاریم که ما را مانند شهید حججی در مسیر شهادت و خدمت به اسلام قرار دهد.

در این مراسم در احکام جداگانه ای از سوی حجت‌الاسلام عادل مدیرکل اوقاف و امور خیریه قزوین، حجت الاسلام مصطفی مجیدی به ‌عنوان معاون جدید فرهنگی و اجتماعی، علی عظیمی رئیس اداره امور قرآنی و سعید رحیمی مسئول بازرسی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین منصوب شدند.

نظرات بسته شده است.