قله سبلان توسط دانش آموزان عضو انجمن اسلامی استان کرمانشاه فتح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان موفق به فتح قله ۴ هزار و ۸۱۱ متری سبلان شدند.

دانش‌آموزان عضو انجمن‌های اسلامی  توانستند به قله سبلان  صعود کرده و آنرا فتح کنند و همچنین صعود کنندگان تجارب مختلفی را در این اردو کسب کردند.

همچنین دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی در این فتح دسته جمعی و در طول مسیر به کارگاه های  مختلف فرهنگی و محتوایی در قالب گروه‌بندی و کار تشکیلاتی و جهادی در بستر طبیعت سبلان، طبیعت‌گردی، استفاده از آبگرم شابیل، حضور در بستر رودخانه تشکیل جلسات مباحثه گروهی با موضوعات فرهنگی و برگزاری برنامه‌های ورزشی و فرهنگی متنوع پرداختند.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بار دیگر با همکاری اتحادیه استان اردبیل موفق به فتح سومین ارتفاع بلند ایران شدند و این دومین سال است که دانش‌آموزان توانستند این قله رفیع و مرتفع را فتح کنند.

لازم به ذکر است؛ قله سبلان سومین قله بلند ایران و یک کوه آتشفشانی غیر فعال است که در قله آن دریاچه‌ای زیبا به چشم می‌خورد و تمام قلل آن در ایام سال پوشیده از یخ و برف‌های دائمی است.

نظرات بسته شده است.