حماسه خوانی شاعران و هنرمندان برای شهید حججی(اخبار ادبی و هنری)

در این مراسم که با استقبال شاعران و چهره‌های فرهنگی و هنری همراه بود، خانواده شهید حججی هم حضور داشتند.
رضا برجی عکاس و مستندساز در این مراسم گفت: یک‌سری از بچه بسیجی‌ها یک‌شبه به جایی می‌رسند که بزرگ‌ترین عرفا خواب آن مرحله را هم نمی‌بینند؛ محسن حججی نمونه‌ای بر این مدعاست.
برجی ادامه داد: اگرچه نسل ما دلداده حضرت روح‌الله بود ولی حالا بچه‌های دهه 60 تا 80 که رهبر معظم انقلاب را آقا خطاب می‌کنند به‌خدا قسم همان‌هایی هستند که امروز تا پای جان و حتی شاید بیش از هم نسلان ما پای ولایت‌فقیه ایستاده‌اند. این‌هایی که امروز پای ولایت‌فقیه می‌ایستند می‌شوند شهید محسن حججی. این اتفاق بزرگ است و این چیزی نیست جز ولایت‌پذیری.
وی تصریح کرد: شهید حججی طوفانی در قلب‌ها به راه انداخته. در این قصه یک اتفاقی افتاده، مگر شهید حججی نخستین شهید و رزمنده‌ای بود که سرش را بریده‌اند؛ خیر! ببینید یک دهه هفتادی، راحت انقلاب بر پا می‌کند و این یعنی قصه شهید حججی، قصه پر رمز و رازی است.
مصطفی جمشیدی داستان‌نویس نیز در این شب شعر گفت: انقلاب اسلامی شکوه و توانایی خود را داشته و در عرصه بین‌المللی پیام خود را رسانده است. خطر داعش نه فقط برای ما بلکه برای جهانیان یک خطر واضح است ولی نمی‌دانم چرا کوردلان نمی‌بینند که رزمندگان ما در مقابل سیاهی‌ها با ابدانشان ایستاده‌اند. رنسانسی که این شهید در اجتماع و عرصه هنر ایجاد کرد مبارک است.
میلاد عرفانپور، علیرضا قزوه، سجاد رشیدی، مصطفی محدثی خراسانی، محسن کاویانی، سعید بیابانکی، مهدی جهاندار و… نیز به شعرخوانی درباره شهید حججی و مدافعان حرم پرداختند.
بعد از آن نیز پدر شهید حججی در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از عوامل برگزاری و حضار در این مراسم، شهید حججی را متعلق به تمام ملت ایران خواند.

نظرات بسته شده است.