طرح ختم قرآن برای شهید حججی در مساجد مازندران اجرا می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) تسنیم نوشت: محمد فوقی اظهار داشت: در سال 48 صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی حمله کردند و آنجا را به آتش کشیده که با نظر وزرای کشورهای اسلامی، 30 مرداد روز جهانی مسجد نامگذاری شد.

وی افزود: در دین و کشور ما مسجد از اهمیت فراوانی برخوردار بوده که طبق فرمایش امام راحل مسجد سنگر است که باید این سنگر را حفظ کنیم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران تصریح کرد: این جمله حضرت امام تنها یک تعارف نیست بلکه مسجد یک استراتژی در نظام جمهوری اسلامی ایران و قدرت نرم در مقابل نظام سطله است.

فوقی گفت: در صدر اسلام مسجد مرکزو محور ثقل فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بوده و تنها برای عبادت نیست بلکه کارکردهای مختلفی دارد که باید جوان و نوجوانان را به درستی با این مکان مقدس آشنا کرد.

این مسئول بیان کرد: هزارو 38 کانون فرهنگی و هنری در استان داریم و در این ایام برنامه متنوعی درسطح مساجد و کانون استان برگزار می‌شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مازندران تصریح کرد: تلاوت نور در دو هزارو 500مسجد به یاد شهید محسن حججی از شهدای مدافع حرم برگزار مراسم تجلیل از موذنین، مکبرین و کوچک‌ترین نمازگزار استان برگزار می‌شود.

نظرات بسته شده است.