شهید «محسن حججی» نمونه و الگوی برتر جوان مومنِ انقلابی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، سردار سیدهاشم غیاثی، فرمانده سپاه فجر فارس امروز، 31 مردادماه در آئین استقبال از خانواده شهید مدافع حرم «محسن حججی» که در فرودگاه شیراز برگزار شد، با بیان اینکه ملت ایران و جهان اسلام مدیون شهدای مدافع حرم و خانواده‌های آنان هستند، گفت: مدافعان حرم در سوریه و عراق در خط مُقدمدفاع از اسلام ناب محمدی(ص) و مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی با اشاره به شکست‌های سنگین داعش و گروه‌های تروریستی تکفیری در سوریه و عراق، گفت: ایثار و حماسه آفرینی شهدای مدافع حرم نقشه‌های شوم استکبار جهانی برای جهان اسلام را ناکام گذاشته و اجازه نداده است امنیت پایدار جمهوری اسلامی ایران دچار خدشه شود.

فرمانده سپاه فجر فارس با تجلیل از صبر و استقامت خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، گفت: خانواده تأثیرگذارترین نهاد در شکل‌گیری شخصیت انسان است و حماسه‌آفرینی رزمندگان اسلام و شهدای مدافع حرم در خط مُقدم نبرد مرهون حمایت‌های بی شائبه خانواده‌ها، همسران و فرزندان آنان و حاصل تربیت اسلامی و انقلابی است.

وی با بیان اینکه سبکِ زندگی خانواده شهدا مصداق سبکِ زندگی اسلامی ایرانی است، گفت: شهید حججی نمونه و الگوی جوان مومنِ انقلابی است و زندگی و نحوه شهادت این شهید والامقام نشان می‌دهد او همواره حسینی زیسته و حسینی نیز به شهادت رسیده است.

غیاثی با تأکید بر اینکه تکریم و تجلیل از خانواده‌های شهدا رسالت مهم مسئولان کشور و ظیفه آحاد ملت است، گفت: تجلیل از خانواده‌های شهدا راهکار موثر برای ترویج فرهنگ شهادت در جامعه است و اگر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه‌ای نهادینه شود آن جامعه از هرگونه آسیب و خدشه‌ای مصون خواهد ماند.

وی با اشاره به حضور پُرشور مردم شیراز در آئین استقبال از خانواده شهید محسن حججی، گفت: این دعوت تاثیرگذار از خانواده شهید حججی و حضور پُرشور مردم نمونه‌ای درخشان از عملکرد استان فارس در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی و تجدید پیمان با آرمان‌های شهداست.

فرمانده سپاه فجر با تأکید بر اهمیت آشنایی نوجوانان و جوانان با زندگی شهدا به‌خصوص شهید محسن حججی، گفت: رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی کشور با معرفی شهدای مدافع حرم به جامعه و مستندسازی از زندگی این شهدا نقش تاثیرگذاری در ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی در جامعه ایفا می‌کنند.

نظرات بسته شده است.