محسنی اژه‌ای: شهید لاجوردی در مقابل قوانین و احکام دادگاه ملتزم بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم نوزدهمین سالگرد شهادت سیداسدالله لاجوردی که در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، ضمن گرامیداشت  ماه ذی الحجه و یاد و خاطره شهدا بویژه شهید حججی، گفت: چرا بعد از این همه سال باید یاد شهدا را گرامی بداریم؟ یک جهت برای این است که بدانیم در این نظام چه خون هایی  ریخته شده است. البته باید بدانیم که این نظام اثر خونی است که از زهرای مرضیه و از خون امام حسین (ع) و امام حسن (ع) ریخته شد  و از آن تاریخ به امروز از شخصیت‌هایی همچون امیرالمومنین خون بر زمین ریخته تا اسلام زنده بماند و آرمان‌های الهی تحقق یابد، این انقلاب محصول همه این خون‌هاست. ما کوچک نشماریم نظامی را که برپایه این خون‌ها نهاده شده است.

وی افزود: اگر امروز ناهنجاری‌ها و نامردمی‌هایی را مشاهده می‌کنیم شیطان و شیطان صفتان ننوازند که این  کارها چه نتیجه‌ای دارد؟ این همه خون ها ریخته شد الان انقلاب دارای این نواقص است.

وی افزود: جنگ حق و باطل تا قیام قیامت و تا زمانی که حضرت حجت ظهور کنند ادامه دارد.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: از سال 59 تا زمان شهادت در مقطعی شبانه روز در خدمت شهید لاجوردی بودم، شهید لاجوردی از همان جوانی با همان تربیت و غیرت دینی نسبت به ظلم و ظالم و نسبت به بی عدالتی و زیر پاگذاشتن ارزش های الهی حساس بود. مبارزات خودش را از همان جوانی و نوجوانی شروع کرد.  مقام معظم رهبری فرمودند این شهید بزرگوار از اول تا اخر انقلاب در صراط مستقیم بودند.

وی افزود: شهیدلاجوردی همیشه دین مدار و متدین و دلسوز و خیرخواه و نستوه و مجاهد و بسیار نسبت به مومنین و مومنات و نسبت به امور مردم خیرخواه و نسبت به ظالمین سخت بود.

شهید لاجوردی فردی  ولایت مدار و مقید به موازین اسلامی و قانونی بود. به لحاظه دینداری مطیع حکم و امر بود.

وی افزود: شهید لاجوردی در مقابل قوانین مجلس و همه مقرراتی که از مراجع رسمی کشور می گذشت ملتزم بود. اگر شورای عالی امنیت ملی تصمیمی بگیرد که مصوبات این شورا به منزله قانون است و انرا قبول نمی کنیم یا  اگر مجلس قانون بگذارد و شورای نگهبان تایید کند و به مرحله اجرا در اید اما به باور ما نگنجد قانون مصوب مجلس را ابلاغ نمی‌کنیم. باید بدانیم که شهید لاجوردی در مقابل احکام صادره از دادگاه‌های اول انقلاب ملتزم بود.

ادامه دارد…

نظرات بسته شده است.