مسئولان به فکر پاسخگویی در محکمه خداوند باشند/ استعدادهای فراوان کاشمر ظرفیت مناسبی برای پیشرفت دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کاشمربصیر؛ حجت الاسلام سیدکاظم طباطبایی که در مراسم آغاز به کار و تحلیف اعضای شورای شهرهای کاشمر و ریوش سخن می‌گفت با تشکر و قدردانی از اعضای قبلی شورا اظهار داشت: در فرهنگ دینی و آموزه‌های توحیدی ما، نه بر کسانی که از مصدر کار و مسئولیتی فارغ شدند و کنار رفتند اندوه و حسرتی است و نه بر کسانی که تصدی امری را به تازگی بر عهده گرفتند خوشحالی و شادمانی است به خاطر اینکه امام علی(ع) می‌فرمانید این مسئولیت‌ها آب گندیده و لقمه گلوگیری است، بنابراین خیلی دل و جرأت می‌خواهد که با آن محکمه‌ای که در پیشگاه خداست به این مسئولیت‌ها ورود پیدا کنیم.

 

امام جمعه کاشمر تصریح کرد: شاید در دنیا کسی نباشد از ما سؤال کند؛ اما در پیشگاه پروردگار باید پاسخگو باشیم لذا باید به نیروهای جدید هشدار داد که دست به کار خطیر  و دشواری زده‌اند و لذا این خیلی خوشحالی ندارد که ما یک پستی را به دست آوردیم، بلکه باید نگران و مراقب باشیم که این وظیفه را به خوبی انجام دهیم تا برای خود مشکلی ایجاد نکنیم.

 

حجت الاسلام طباطبایی گفت: شهرستان کاشمر هم از لحاظ اقلیمی و هم از لحاظ فرهنگی و مذهبی قابلیت‌های بسیار خوبی دارد که باید از این قابلیت‌ها به خوبی استفاده کنیم.

 

وی با اشاره به نقش مردم در اداره شهر اظهار داشت: یکی از این کارهایی که شورا باید انجام دهد فرهنگسازی است که مردم را به کار بگیریم و همیاری و همکاری مردم را داشته باشیم چرا که اگر می‌خواهید موفق شوید از مردم غافل نشوید چون بدون فرهنگسازی و همراهی مردم نمی‌توان کاری از پیش برد چرا که مردم باید شهرها را نگه دارند و حفظ کنند.

 

امام جمعه کاشمر تصریح کرد: استعدادهای جغرافیایی این شهر فراوان است و ما می‌توانیم شاهد شهر زیبایی باشیم به شرط اینکه با تدبیر، برنامه‌ریزی، تکیه بر علم و فناوری و ابتکار و خلاقیت این کارهای بزرگ را انجام دهیم و هم شما و هم این شهر این قابلیت و استعداد را دارد که رشد و توسعه پیدا کند.

 

حجت الاسلام طباطبایی ادامه داد: علی‌رغم اینکه گفته می‌شود شهر کاشمر یک شهر سیاسی است؛ اما این گونه نیست و به جای دعواهای گروهی و جناحی که دیگر در بین مردم هم رنگ و حنایی ندارد باید به فکر خدمت به مردم و شهر خودمان باشیم و برای رضای خدا اگر کسی کار خوبی انجام می‌دهد از هر گروهی که هست مورد حمایت قرار گیرد و به دور از موضع‌گیری‌های سیاسی هر اقدامی که به نفع مردم است را در نظر بگیرید.

 

امام جمعه کاشمر گفت: وحدت و یکدلی بسیار مهم است چون اگر در شورا جبهه‌بندی شود موفق نخواهیم شد لذا همه را باید کنار گذاشت و همه دست به دست هم بدهند و آنچه خیر شهر و مردم است را انجام دهند.

 

حجت الاسلام طباطبایی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم مدافع حرم محسن حججی تصریح کرد: شایسته است در کاشمر مکانی به نام این شهید سر از تن جدا که کشور را تکان داد و واقعه کربلا را تداعی کرد نامگذاری شود تا شهر ما نیز مزین به نام این شهید بزرگوار باشد.

 

نظرات بسته شده است.