آیت‌الله سعیدی: دشمنان با فضای مجازی قصد دارند “ذائقه مردم” را تغییر دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی صبح امروز در مراسم خطبه‌خوانی حرم مطهر حضرت معصومه(ع) که به مناسبت هفته دولت با حضور اعضای شورای اداری استان در شبستان حرم مطهر برگزار شد، فعالیت شهید حججی در عرصه فضای مجازی را مدنظر قرار داد و اظهار داشت: باوجوداینکه شهید حججی در عرصه فضای مجازی بسیار فعال بود اما می‌فرمود باید از مراتب پایین عشق که زندگی باشد دل کند تا به‌مراتب بالای عشق رسید.

وی بابیان اینکه ما به برکت محبت اهل‌بیت(ع) به خداوند تقرب پیدا می‌کنیم افزود: تقرب به خداوند یعنی اینکه شباهت به خداوند پیدا کنیم.

امام‌جمعه قم عنوان کرد: محبت یک فعل و کار است و هر کاری هم نتیجه خودش را دارد همچنین محبت به امیرالمؤمنین(ع) یک کار است و بازهم نتیجه خود را دارد در نتیجه محبت به اهل‌بیت(ع) یعنی همان تقرب به خداوند پیداکردن است.

وی با اشاره به اینکه محبت اهل‌بیت(ع) مانند یک سکه دو رو است تصریح کرد: یک‌طرف سکه برائت از دشمنان اهل‌بیت(ع) و روی دوم محبت به اهل‌بیت(ع) است و نمی‌تواند فردی محبت به اهل‌بیت(ع) را داشته باشد اما از دشمنان آنان بیزاری نجوید.

سعیدی برائت را سه مرحله دانست و ابراز کرد: برائت به سه مرحله قلبی، زبانی و عملی تقسیم می‌شود، اگر کسی در قلبش دشمنی با دشمنان اهل‌بیت(ع) را دارد اما از اظهار آن کوتاه بیاید یک شعبه‌ای از نفاق در آن وجود دارد.

وی تأکید کرد: اگر کسی نمی‌تواند در عمل و در زبان مرگ بر دشمنان اهل‌بیت(ع) بگوید یک شعبه‌ای از نفاق درونش شکل‌گرفته و باید قبل از آنکه به قیامت برسد خود را اصلاح کند.

تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه دشمنان از طریق فضای مجازی درصدد وارونه جلوه دادن محبت اهل‌بیت(ع) هستند، تصریح کرد: اینکه امروز شبکه‌های مختلف و فضای مجازی به‌گونه‌ای عمل می‌کنند که ذائقه مردم را تغییر و محبت به اهل‌بیت(ع) را وارونه جلوه دهند یکی از خطرناک‌ترین کارهای دشمنان بوده که درصدد آن هستند.

وی ادامه داد: اگر فردی خود را به محبت اهل‌بیت(ع) مجهز و مسلح کند با وجود شبکه‌های مختلف و عنادها هرگز از اهل‌بیت(ع) و سبک زندگی آنان جدا نخواهد شد.

سعیدی بابیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر از نمونه‌های برائت از دشمنان هستند، خاطرنشان کرد: اینکه هفته دولت را مزین کردند به نام این دو شهید برای این است که دولت و ملت کاری کنند که هم محبت اهل‌بیت(ع) و هم محبت به خداوند پیدا کنیم.

نظرات بسته شده است.