استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی از عذرخواهی احسان حاجی‌صفی

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، روزنامه افکار نوشت: احسان حاج صفی، بازیکن ملی پوش ایرانی تیم پانینیوس یونان در دیدار برگشت رقابت های لیگ اروپا به همراه مسعود شجاعی برابر تیم مکابی اسرائیل قرار گرفت. هرچند که وی با مچ بند ایرانی اسلامی قرار گرفت اما این هنجارشکنی وی و مسعود شجاعی دیگر همبازی اش مورد انتقاد بسیاری از مردم و حتی کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

وی پس از گذشت چند هفته از این اتفاق، بامداد روز گذشته شجاعانه با پذیرفتن اشتباهش  در صفحه شخصی اش از مردم ایران عذرخواهی کرد.

حاج صفی در اینستاگرامش نوشت: «در این روزهای پر تلاطم مردم عزیز کشورمان در سوگ قهرمانان دلاور خود هر روز فداکارانه شهیدی رادر راه آرمان انقلاب و امنیت میهنمان تقدیم می‌کنند.

شهید قهرمان محسن حججی از نمونه بارز این فداکاری هاست که هر انسان آزاده را به تعظیم و تکریم وا می دارد، ما نیز همچون هر ایرانی با غم و اندوه این دلاوری ها را می ستاییم.

با کمال تاسف در این ایام مردم عزیز کشورمان با رنجیدگی به حق به اتفاقی که نمی بایست رخ می داد به قضاوت نشستند اما به یاد داشته باشید ما همواره برای نشاندن لبخند شادی بر لبان ٨٠ میلیون ایرانی تلاش کرده و آن را افتخاری برای خود می دانیم. ما همراه مردم پر افتخار ایران در راه انقلاب و رهبری آن حرکت خواهیم کرد و مسلمان و ایرانی بودن را مایه سرافرازی و سربلندی خود می دانیم.»

عذرخواهی صریح حاج صفی و دلنوشته ای که او  برای شهید حججی به رشته تحریر درآورد با استقبال افکار عمومی قرار گرفت و رسانه هایی هم که تا دیروز از وی انتقاد می کردند، عذرخواهی او را پذیرفتند.

در شبکه های اجتماعی نیز چنین وضعی حاکم است و درمقابل عده قلیلی که دوستدار اسرائیل هستند و با نظام جمهوری اسلامی ایران عناد دارند، بسیاری از کاربران فضای مجازی وی را تحسین کردند.

در ادامه گوشه ای از واکنش های فعالان فضای مجازی به پست اینستاگرامی بازیک سابق سپاهان اصفهان را مشاهده می کنید:

علی نصرتی این توییت را منتشر منتشر کرئ:

کاربر دیگری نوشت: می توان این مطلب حاج صفی را به منزل پوزش او از اشتباهی که نباید رخ می داد قلمداد کرد.

‏صادق اعتماد نوشت: حاج صفی اظهار ندامت کرده از بازیش مقابل تیم اسرائیلی، اونوقت یک عده هنوزم می گن نه کارت درست بوده!؛شاه بخشیده شاهقلی نمی بخشه!

فرید ابراهیمی از فعالان توییتری نیز معتقد است: وقتی خون شهید حججی آنقدر باعظمت است که احسان حاج  صفی را به اظهار پشیمانی از اقدامش وا می دارد، ما هم به احترام این مقام عظیم باید از او بگذریم.

مرتضی غیاثی نیز این توییت را منتشر کرد: حاج صفی اظهار ندامت کرده و حرف از ادامه راه انقلاب و رهبری زده ، الان حال واحوال بنگاهای خبر پراکنیِ چجوریه؟

صادق نیکو از فعالان رسانه ای در حساب توییتری اش نوشت: احسان حاج صفی اینقدر مرد بود بگه اشتباه کردیم و مردم کشورم حق داشتن دلخور بشن جسارت و مردانگی بین حاج صفی و امثال شجاعی یه مرز پررنگ کشید.

کاربردی دیگری در صفحه شخصی اش نوشت:  ‏زمستون گذشت و حاج صفی برگشت، روسیاهیش بمونه برا پیاده نظام معدود اسراییل در فضای مجازی بدبختها حالا هشتگ بزنید برا آزادگی اون وجدان نداشته تون.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

نظرات بسته شده است.